Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobrodol da li ova dva oblaka mogu stići do mene i da kod mene pokvase sa bar 20-tak litara? ne bih se zalio da padne. Mada vidim neku prognozu za moj kraj da posle 16h pa sve do 22h treba da bude kiše sa manje i više inteziteta.
 
Sad sam išao do Iriga nekim poslom, već iza Šatrinaca nije bilo ni kapi, a u Irigu da ne govorim...
Koliko sam pratio, ovo se formiralo baš iznad mene, i vozeći putem na povratku, gledam prema Inđiji, Pazovi, i tamo prema Šapcu, najviše mi se čini da ode prema Šapcu...
Ko će ga znati...
Ne razumem kolege koji kukaju na višak kiše, osim ovih paćenika kojima je kiša uz olujni vetar i led uništila sve, i letinu i domaćinstva, njima se koža ježi i kad vide na televiziji oblak, garantujem....
Ljudi Božiji, pa Leto nije ni počelo, zar ne ?
Imaće kade da bude 30+ stepeni i lepog vremena bez kiše...
Znam, znam, kukaćedu što nisu skinuli žito...
I znam, znam, kukaćedu svakako i kasnije kad stigne uljana repica, suncokret, soja, kukuruz i slično za skidanje...
I što ih Suša "utepa", vrućine su teške...
Leti toplo, Zimi 'ladno, kako god okreneš, gadno....
Ma idi, pobegni, bre...
 
Novih 12 l bez kukanja. Sad je to u ova 2 dana oko 50 l. U junu mesecu je to zbirno oko 90, sto u poredjenju sa proslom godinom dodje skoro 4x vise.
 
Snimak prema Putincima i Donjem Sremu oko 15 časova...
Gadno grmelo, mislio sam biće svašta, na svu sreću, zaobišlo me, i ode "na dole"...
"Donji Sremci", jeste preživeli ?

20180618_145936.jpg
 
Nas obilazi već par dana, te ide istočno, te zapadno od nas, a kod nas tek toliko da usere posao.
Stalno idu oblaci istim pravcem pored nas, a ta putanja im nije uobičajna, i onda kažu teorija zavere.
Nešto se žešće menja vreme kod nas, videćemo kako će ići dalje, ali ne sluti na dobro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh