Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kisa nas rasterala, bili kod kuma u Churugu. Gospodjinci se nisu videli od kise, Zabalj slaba kisa, u Banatu tek po koja kap i to potez Muzlja,Belo Blato.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Stvarno je glupo ,nezahvalno i bez veze reći ovo nakon onakve suše , pukotina i kukanja prije samo par dana , ali ovde je kiša pretjerala i već pravi štete tipa nemože se prskati šta treba , ispra azot sav a takva je zemlja ovde često da će biti vodoleža i betona kasnije . Samo mogu reći priroda je mnooogo jača i nepredvidivija nego što mislimo. Da mi je neko rekao prije 5 dana da kiša može pretjerati sad nebi mu vjerovao ??
 
Momo, koliko je to kise kod tebe palo? Pukotine mogu da popiju bas mnogo, pored same zemlje. Posle suse, verujem da mora pasti bar 100 litara pa da kazes da je preterala.
Eto kod mene posle 2 meseca pade 44 litre, i da nisam imao kisomer, rekao bih po zemljistu da je palo oko 20 ak litara. Kanali su skroz suvi tj nema vode u njima. Sve je zemlja upila.
 
Palo je zadnjih dana zbirno oko 150 litara , ali nema svaka zemlja pukotine . Imam zemlje koja puca i tu neće pretjerati ali ima i drugih tipova koja je slabije propusna a ne puca , pa ima "niskog pijeska " , pa ima teške crne koja puca ali je nizaka teren , .... opet kažem priroda je čudo . Pa dobro neće možda baš pretjerati u tom smislu , ali ako treba prskati po vlažnom , a imam gdje je kasnija soja i pred zatvaranje a mora se prskati , tu bude haos kuda prodje traktor , pa za kombajniranje pšenice problem ,..
 
Kod nas je 50 litri palo a bice da je ceo atar fino pokriven. Bilo je i leda nekih 5 minuta al nema steta hvala Bogu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Komso, od raskrsnice prema selu lepo isfroncalo. Na zitu nema stete hvala Bogu.
bdbaa000fc6986afbf8a10122b18459a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kazu da dok traje svetsko prvensto u fudbalu bice kise kod nas .A tamo suncano.
definitivno rusi i ameri mogu da kontrolisu klimu ...nvr i kinezi.
deluje kao masta ali tako je.
 
I do kad je prvenstvo? Ja to ne pratim, a oni kad zbog fudbala jebenog kontrolisu vreme a zbog hrane ne, onda netreba 2 godine da sejemo pa nek jedu lopte.
 
Danas kod mene yr.no najavljuje svega 1mm, w2u mrsavo skroz, gfs 3mm a RHMZ stavio znak pljuskova i grmljavina. Nasi protiv njihovih, bas da vidimo :bravo:
 
Ma to je samo u selu, kao i obično. Bukvalno tačkica na radarskom snimku.

- - - - - - - - - -

edit: novi snimak pokazuje da pada tamo gde je i dosad svaki put padala: tuk i bečejski put. Ne znam gde ti je žito i repica, razmisli idućih godina o razlevima, tamo ti je sigurica - nikad ne pada kiša! :osmeh:
 
Nebik reko pogledaj na Rain-Alarm odraz u 14.35 opet istočno od Srbobrana...:ppozdrav:

Repica i žito su na levoj i desnoj strani segedinca i u jaroš...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh