Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo bi dobro da svi pokisnemo lepo i onda da na miru čekamo i obavimo žetvu.
 
Sad vidim na accuweather za Novi Becej narednih dana najave za ozbiljne padavine pa mi prosto cudno dal je moguce da to bude?Pitanje je za upucene u druge radare i ostale prognoze

Na to se nemoj oslanjati, oni menjaju prognozu par puta dnevno,ja danas gledao na tri naše televizije prognoze i nijedna nije ista čak šta više razlikuju se drastično,tako da ovaj period je neizvestan do samog kraja,mi konkretno smo dobili najviše padavina kad niko nije najavio.
 
Kod mene sinoć oko 21 sat pade neki pljusak. Možda je trajao nekih 20 tak minuta sa dobrim i slabim intezitetom. Nemam podatak kiliko je palo. Ali opet bolje išta nego ništa. Ako se ostvare ove prognoze što mnogi predviđaju i bude još koja litra biće to lepo. Najbolje bi bilo da svima nama odjednom padne 50l/m2 (ona natapajuća) i posle da se na miru uradi žetva a okopavine lepo izguraju u porastu. Ali ali videćemo šta će se desiti.
 
Malo pre se stustilo od Rumunije i Banata kao da ce sekire padati a palo jedva 2 lit.
7c4b379fc3592d36f58d9863ca22fd45.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ovde isto pucalo-grmelo, cak i RHMZ izdao upozorenje za moj kraj i ono ćorak... Ispadace se opet tamo negde medju zgrade gde ne treba ::lose::
 
Sinoć u Konatice palo 14 l od oblaka koji je po RHMZ (hitne najave u tom momentu), trebao da završi negde u Sremčici pa dalje istočno, a on opalio južno, zakačio malo Obrenovac, spustio se preko Baljevca u Konatice i produžio dalje.
Samo da kažem da je i dalje zemlja suva, a direktni razlog je nenormalna prošlogodišnja suša u ovom kraju. Sve što padne zemlja popije, iako je palo dosta od početka godine. Od početka godine ukupno 330l zaključno sa jučerašnjim danom, mereno kišomerom.
 
Nece covek da se javlja,vecina ga proziva kkao pogtesno najavljuje,a i dosadilo mu vise da cita kukanje,ispadne da ovi sto najvise kukaju sobiju najbolju kisu

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ovo je katastrofa kako je toplo i sparno od ranog jutra. Noc uopste nije pijatna vec i nocu toplo i sparno. Gde ovo sve vodi to niko ne zna. Mene niko ne moze da ubedi da je ovako bilo ranije, pre 30, 40, 50 godina jer sigurno nije. Postujem meteorolosku struku, ali nesto ne vide sto bi se ocito promenilo.
 
Bilo je i ranije ovako samo na kraće intervale,keva(1958 godište) mi uvek priča kada je bila mala i bilo 30 stepeni napolju,hteli svi da padaju unesvest a sad 40 ni neosetimo...valjda se i ljudi godinama adaptirali na ovu klimu...:ppozdrav:
 
Pera je dobro kukao ali nedovoljno za ceo atar ,jutros na voćnjaku 15l u kišomeru.Od Crvene linije prema kanalu skoro ništa a suprotno ka Alibunaru sve više ne znam gde je bio vrhunac padavina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh