Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Богу Хвала пири благи југо. Прије једног часа је измјерено 0,5 степени, а сад 1,2. Смјенила се ваздушна маса и стигла топлија.

- - - - - - - - - -

Прошлу ноћ измјерено -2 на 80 цм висине.
 
0 i pada i dalje... vec se lepe prsti za metal. Isao da se oprostim sa vocem, nemam uslova za nadimljavanje... A i naso sam da bas ove godine izbacim jagode iz plastenika na otvoreno
 
I kod mene tako pokazuje. Pripremio sam nešto za loženje i pod svjetlom, na tim grnama za loženje, primjećujem da svjetluca malo mraza. Odradiću punu smjenu.
 
Trenutno -3 mrazuljina velika,pokusavam vec sat vremena da spasim neko voce sto ostalo,palim bale,pravim dim al ne vredi ono opet se ledi,ne znam sta ve biti sa mladom detelinom koja je nikla...
 
Pristiže oblačnost iz Mađarske, već je blizu granice.. takođe je deo oblačnosti i u Semberiji i Slavoniji.


Izgleda
da je moj kraj spasio taj oblak. Par puta sam izlazio u toku noći i bio je tu od oko 24h do 05h, posle se izvedrilo i temperatura je pala na nulu no već oko 6h je porasla na +1, bukvalno nisam spavao cijelu noć gledajući nebo i termometar. Obišao sam baštu, mraza zamalo da nema ili ga ima jako malo po zavjetrinama. Bilo je i nešto vjetra pa je i on pomogao. Tačne informacije ću imati tek danas predveče jer mislim da biljke neće tako brzo pokazati posledice smrzavanja. Sigurno znam da je kruška završila, imam 20 stabala i na njih 20 nema ni 50 plodova a teško da će i oni ostati.
 
Po meni je presudno za moj kraj bilo sto je duvao jugozapadni vetar.I pored vedrog neba nije padalo ispod 3C.
 
Jeste,ta oblacnost oko 4 ujutro sa severa je kod mene zaustavila dalji pad i da ne ide preko -1.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh