Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Duva jak severac i pada sitan sneg, temperatura -9.

O komšo, hvala za izveštaj :osmeh:

Samo moram da te ispravim.... opšta cirkulacija jeste da preovlađuje strujanje sa severa. Ali mi ne možemo da imamo čist severac, jer mi imamo Gledić ka severu.
Vetar može da se adaptira okolnom terenu, i ide linijom manjeg otpora.... zato on "uviđa" prirodnu pomoć u vidu otvorenosti kotline u pravcu kome teče Zapadna Morava.... i tako na kraju mi dobijamo ne severac, već vetar iz pravca uzvodnog toka Morave, a to je zapadni i severozapadni.

To apsolutno i moja stanica potvrđuje, vetar je zapadni. Srednjak mu je 8 M/S, udari lete do 15,8 M/S.

Prava vejavica napolju, leti sneg na sve strane.... to je prava zima ako se ja pitam :osmeh: Uz to pada i ovaj sa nebesa, umeren.
 
Kimi dali mi u banatu mozemo ocekivati nesto novog snega, posto je ovde jako malo padalo predhodnih dana, sto se tice vremena napolje to je da neisteras ni kera, vetar duva kao nenormalan.
 
Kod nas sunce, ne pada sneg. Juce se vecina otopila, ostalo nesto sitno. Vetar duva, hoce glavu da odnese a temperatura je -8.
 
Kod nas se vetar smirio temperatura 0 stepeni, snega imamo i za Božić samo da ovako ostane bez pogoršanja i biće extra.
 
Dobar dan i srecan badnji dan svima koji slave. Kod nas je proslu noc duvao jak severni vetar pracen snegom takodje je isto i ovoga trena pada sneg . Visina je oko 20 cm . ali smetovi su i do metra. Trenutno je -6.
 
@Cika Laza

Zvanično 35cm Knjaževac, izvini ja zaboravih da ti odg. juče preključe :cvetic:
@Bukur

Jako slabo, nešto u ponedeljak ali jako malo.


Napolju što moj komšija kaže samo onaj ko mora..

Duva na udare jak, olujni zapadnjak, severozapadnjak uši otpadaju. Pada i dalje i sneg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh