Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Przi za medalju.Napolju 37,5.

Promena vremena malo hladnije od sutra ali samo malo.Leto ne posustaje.
Kisa najavljena u novembru i to moze biti vrbov klin.
 
A sto treba posejati repicu za to ne treba kise,kisa svejedno nece pokvarti a ni popraviti prinos bolje da pada dubav kise kako sledece god bi dosli u plus::novac::
 
Kod mene pljusti trenutno. Divota, sad kad krenu da se otvaraju mahune u soji nece ostati ni za kombajn...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока



Pa je l' realno ovo, celo leto nije bila ovakva slika i baš sad kad ne treba. Zreloj soji će pojačati pucanje mahuna, a zelenoj neće pomoći jer se radi o maloj količini vode... :sjasi:
 
Poslednja izmena:
U 5 i 20 jedan "pljusak",krupne,lepe kapi kiše, ali možda minut-dva...U 20 do 6 drugi, malko "jači pljusak", od prvog, sve u svemu, bez vetra i grmljavine, po mojoj proceni, maksimum litra-dve... Mirno,tiho,je trenutno...Opet veliko ništa...Soja se komotno može skidati za sat,dva, ko muči ovu muku...
 
Kod mene je bilo malo više od 2l. Tek toliko da ostane zabeleženo kad sam već pisao koliko je palo kod baš svake kiše...
 
Kada se detaljno pročešljaju podaci beogradski po pitanju padavina, ovo leto iako izuzetno sušno, nije ni blizu postavljanja nekakvih rekorda. Palo je 99m u toku klimatološkog leta.

Najsušnija ikada je 1928. godina kada je palo samo 36mm ! Godinu sam lako zapamtio, jer se zima 1928/1929 smatra jednom od najjačih od kad je meteoroloških zapisa.

meteorološke karte koje su izgrađene kao arhivne, na osnovu podataka iz te godine pokazuju strašno ledeno jezgro koje je gospodarilo evropskim delom Rusije. Aktivnost sa okeana, koja bi donosila otkravljenje je bila veoma slaba, tako da je ovo jezgro mesecima moglo da se zadrži iznad iste oblasti i malo malo pruža pipke dublje u Evropu. Bog zna kolko je naroda pomrlo od gladi i smrzavanja.
 
Nista,nista i nista.Od 12 jula kada je palo 12 litara i pre nekih 15 dana 4 litre to je sve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh