Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sutra je u najboljoj pozciji rekao bih Bačka.

Strujanje koje figuriše sutra je jugozapadno, koje i generalno više leži severnoj polovini zemlje.

Nedelja, odnosno sutrašnji dan je trebao biti vrhunac svega u čitavoj zemlji, ali je sada u zadnjim izlazima takoreći misteriozno (???) ublaženo i ostavljeno tik zapadnije za predele Bih i Hrvatske.
 
Они што нису хтели да балирају мало влажнију,код нас данас скупљају детелину по комшиским кукурузима и сунцокретима,све ветар разнео.
 
Evo karte padavina do ponedeljka ujutru.... zapad, severozapad i sever Bačke u prvom planu:

GFSOPIT12_42_18.png
 
Kimi jel nas u Pomoravlju opet izbegavaju sve kise kao prosle godine u ovo vreme ?? S tim sto nije bio bas ovoliko pakao prosle godine.
 
Dok kod nas ne bude to ljubicasto ,sa po nekoliko desetina litara,sve ostalo je nista i samo zaustavlja zetvu.
 
Ovde ova sinocna pala jako sarenoliko .
Sad se vratio iz obilaska i na 6-7 km razdaljine mislim da je bilo razlike i preko 10 lit.
Kod kuce 9 lit ,na izlasku iz naselja prema Radenkovicu daleko manje jer kukuruz nije uspeo da skupi ni oko sebe vlagu , a na pola puta izmedju Bogatica i Radenkovica jos uvek kaljavo u kukuruzima.
 
Veceras dosta prijatno vece, kao da je manja temperatura nego prethodnih dana.
Bice zeznuto sad vidim pomerili padavine sto su bile za 1-2 jul. Znao sam ja da je to daleko, ali opet ulivalo je neku nadu. Najgore je sto je toliko ulozeno u kukuruz pa ako ne rodi treba para da se kupi kukuruz za stoku i da se ulozi opet sledece sezone. Hvata me jeza jos od sad. Mogu da zamislim samo kako je ljudima koji imaju 100ha+.
 
Kako koji oblak priđe granici,dune jak vetar, i oblaka više nema,posle toga odmah vetar stane,od prve ture ništa idemo dalje čekamo dobitnu kombinaciju.
 
Batalite te takve vesti po novinama, te ovoliko tropskih dana, te najtoplije/najhladnije leto/zima i slično... to su sve gluposti zarad tiraža.


E jeste vala ova Mađarska zemlja oluja... pogledajte šta se tamo dešavalo oko 6 jutros, ludnica:
-Ew3B6biTXaAdtMqXXQOjw.png



Stigao je jak vetar na sever zemlje od tih sistema.... nema razloga za brigu, ako su modeli u pravu, a svi držimo fige da jesu, glavna stvar sledi kasnije popodne i večeras..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh