Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros u 5 mraz po autu ispred kuce....

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Jako hladan vazduh se razlio preko naših krajeva, posebno na visini, pa je tako već iznad 2000m T ispod -10 stepeni.

Zato i sada, uz puno Sunca u podne tek se zagrejalo do 9/10 stepeni u većini krajeva.

Na kraju zbog preslabih padavina nije bilo snega skroz u dolini Morave, ali već u podnožju okolnih brda jeste.

Što se tiče mraza noćas, što su kolege pitale- Vojvodina će najbolje proći, jer em će biti nešto vetra sa juga em se tamo u drugom delu noći ili u zoru očekuje naoblačenje. To isto može spasiti i zapad zemlje, Podrinje i Mačvu.

Za ostale, jako jako "teška" noć.
 
Kisa predhodnih dana je dar od Boga,palo je 38lit po m2.
Sto se tice mraza nije ga bilo ali za sutra ujutru neznam,samo oblacina moze da nas spasi.Mislim da ova hladnoca sa karpata nece sici do mojih krajeva.
 
Problem je sto vazduh iznad nas ima jako nisku tacku rose, pa tamo gde ne bude vetra i bude vedro citave noci, ode temperatura u podrum...

2dw9emx.png
 
Gledam sada prognozu na dva, tri sajta i svuda najavljuju nestabilno vreme do 6-7 maja. Padavine svaki dan. Ponovo ce nam se kisa smuciti izgleda.
Kod mene je palo 25 litara i bas je sada sve kako treba. Oranje moze da se gazi, dok je u psenici malo kaljavo. Zalihe su podmirene samo ce toplote faliti.
 
Vlado grešiš...
Neće za 1. Maj već za 9.-ti...
Dan Pobede u Velikom Otadžbinskom Ratu...
Naravno, u pitanju je Vojna Parada!!!
Koju pratim u direktnom prenosu na TV svake godine u 9 sati po našem, a u 10 prepodne po Moskovskom vremenu...
Zaprašuju oblake srebro-jodidom u krugu od 100 do 150 km od Crvenog Trga u Moskvi...
Tako da kiša pada pre i posle Moskve, dok u samom centru dešavanja bude maksimalno promenljivo oblačno, do vedro, NIKAKO kiša...:kisa:
 
Kod mene jutros bilo 3C sada je kristalno vedro ne svidja mi se nimalo ali ocekujem oko 0C u dolinama a na brdu bice u plusu sigurno.
 
Vlado, pa ta Hepi TV, nema čak ni najavu programa za tekući dan kako treba, a ne da im verujem u svakakvu glupost koju napišu...
Što je još gore Link koji si naveo NE RADI...
Greška 404...
Русија ће потрошити око 6,7 милиона евра на прскање облака у околини Москве у раним јутарњим сатима како би обезбедила сунчано време за Дан победе.Планирано је било да овај задатак обави десет авиона „антонов“ и „иљушин“ , који су полетели из базе Чкаловски, северно од Москве.
Ово је цитат Вести од прошле године...
Извините за овај "промашај Теме"....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh