Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oglašavaju se napokon i zvanične prognostičarske kuće :

W2U:

Sledeće sedmice u Srbiji OPASNOST od poplava. Očekuje se lokalno i do 100 mm za svega dva dana!!!

RHMZ:
[TABLE="width: 480"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]UPOZORENJE NA OBILNE PADAVINE: U utorak (08.11.) i sredu (09.11.) kišovito. U jugozapadnim, južnim, jugoistočnim, centralnim i istočnim krajevima ukupna količina padavina od 40 do 80 mm (litara po kvadratnom metru). Od srede posle podne u planinama sneg i stvaranje snežnog pokrivača, ponegde visine preko 15 cm.[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]
 
I kod mene palo nocas da danas ali stvarno ne moze da se udje I njive, drugar se pravio pametan pa otisao i brzo se vratio.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Kod nas počela da pada, mogla je da preskoči još neki dan ostalo mi još uslužne berbe kukuruza.
 

Paore, ja još ne vidim nigde bilo kakve uslove za dužu stabilizaciju vremena, ali svakako ću obavestiti na vreme ako se to bude nagoveštavalo.

Ukupne padavine do srede popodne:

GFSOPIT00_54_18.png
 
Neko bi mogao da ostane bež žita, ko nije obrao a ima njive blizu reka:

[TABLE="width: 480"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]Na gornjem toku Južne Morave sa pritokama (Jablanica, Veternica, Pusta, Toplica i Vlasina), na gornjem toku Zapadne Morave sa pritokama (Bjelica, Moravica, Rzav, Skrapež i Đetinja), na Ibru, kao i na Belom i Crnom Timoku vodostaji će od 08. do 11. novembra biti u umerenom i većem porastu sa prevazilaženjem granica redovne odbrane od poplava. Na Limu, Rasini, Crnici i Resavi vodostaji će od 08. do 11. novembra biti u umerenom i većem porastu sa dostizanjem granica redovne odbrane od poplava.[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh