Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od juce popodne mislim da kisa nije stajala sve do sad,probudio sam se u 4 ujutru i jos uvek je padala.
 
Koliko je palo neznam ali noge po zemlji propadaju. ali sinoc smo imali olujni vetar koji je urnebes napravio. Otkinuo mi antenu ispod krova ali srecom nije druge stete kod mene bilo ali u atarima su kukuruzi povaljani kao i psenica. Kod drugara je na rakovici otkinulo krov od kabbine i garazna vrata otkinulo. Ima i drveca popadalog ali najveca steta je na plastenicima jer retko na kojem je najlon ostao
 
Kod nas juce samo 11l mada I to je dobro kako nije pala 15 dana. Samo 45l u junu za sada. Bice ovo bas susna godina.
 
Kod mene i dalje 8 litara.Ceo dan nešto trinjka ali ništa konkretno.U atar može autom bez problema.Kukuruz je malo povijen ništa strašno.Pšenice koje su polegle pre jučerašnjeg vetra sada su zalepljene za zemlju dok one koje su stajale stoje i dalje.Da je pala jaka kiša bilo bi sve povaljano,ovako je u redu.
 
Kod mene oko 95l.
Sinoć počelo sa jakim vetrom i jakim pljuskom, padala celu noć, i jutros isto jak pljusak, oko podne prestalo. Bojim se da su one pšenice koje su bile polegle, sad zabetonirane... a imam takvih.
 
Kod mene namirilo 40 dana bez kiše,ako se izuzme svako drugo veče po 5-6 kapi,što bi rekli da pokupi prašinu...
 
То је прешло у Семберију и Подриње хаос направило.
Rekoh li ti sinoc da sam ja izvukao najdeblji kraj, ovo sto Zombi pise gore da je dozivio na obilaznici je blaza forma nevremena u odnosu na mene, vidio sam danas .Pola njiva koje imam je vjetar poravnjao, a na drugoj polovini je vjetar bio slabiji ali je zato radio led. Opsta katastrofa.Struju dobili malo prije.
 
Poslednja kiša ovde je bila 12-og ovog meseca.
Od tada pa sve do juče od svih silnih razvoja, talasa, pljuskova, oluja, ciklona i ostalih vremenskih prilika i neprilika, ukupno palo svega 3 mm.
Prosto da čovek ne poveruje ... ??? ...
krstipd4.gif
... ??? ...
 
Rezultati vremena ili nevremena od juce su sledeci, Karavukovo,Deronje ,Rarkovo- led,vetar,kisa.Bogojevo,Odzaci- vetar, kisa. Za ostala mesta u opstini nisam siguran a verujem da ni oni nista bolje nisu prosli. Inace samo repa i soja nemaju stete, sve ostalo po prujateljima i drugarima koji su obilazili oslo po ku..u. Ja nisam imao ni snage ni volje. Ovih dana cu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh