Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25mm u selu...trenutno pada na svake dve minute...Bogu hvala prošli smo bez grada, koliko čujem komšije žabaljci su imali i grad :(
 
Koliko vidim na fejsu i citam ovde od 8 sati ce najprodavaniji proizvod poljoprivrednicima biti bensedin.Bez njega ne treba krenuti u atar.
 
Kod nas samo 6 litara. Nismo se proslavili ovog proleća. Svi atari u okolini su dobili dosta kiše jedino Čelarevo-Gložan kao da je neki kišobran raširen.
 
Kod mene dobra kisa pala,i duvao dosta jak vetar. Idem kasnije da obidjem njive ali kontam da je grasak u lombinaciji sa vetrom kanda sada polegao.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Do sada za 24 sata 50 l. u ataru posledice od grada nepanćene. komšija koji ima 85 g kaže da nepanti da je led ,grad padao noću...

Hoće, hoće samo onda bude gadno stanje kod nas je tako bilo 1998. godine u jednom delu atara, isto grad udario noću...nekako pred kraj juna (neke pšenice su bile ovršenea neke je ovršio grad) stanje posle toga...katastrofa.
 
showforeca.png
 
Samo kad je nas ljubljeni glavni grad zahvatilo nevreme,tad se i upozorenja izdaju i sve se radi a ostali deo zemlje neka ubije nevreme,nije neka steta.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Noćas ipak bilo štete na usevima u delu atara prema Tordi.Pojas koji je tukao grad je širok oko 3kilometa a koliko je duboko ,to ne znam.Došlo je od Melenaca a završio ????





Ovo nisu moji usevi.Imam u ovom delu atara parcela ali mi je daleko od puta pa nisam išao ,sem do pšenice.Slike ću postaviti u odgovarajućoj temi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh