Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što kaže Šojić, polako s to košenje :haha: Šalim se, biće izgleda uskoro šanse, obavestiću ja na vreme :osmeh:

Oo komšo, hvala za izveštaj.

Razlog je što se nešto jača oblačnost premeštala u jugoistočnoj struji više sa ove strane Morave. I sada jedna nastavlja tamo preko Goča, ali je i kod mene suvo, na samom sam rubu.

Trebalo bi sutra biti još 15-ak, 20 litara, ako je već danas išlo sve po "redu" vožnje što se kaže kod modela.
 
Evo kako to izgleda krajem meseca,pa izgleda brutalno.
Rtavn24017.gif

Rtavn24011.gif

Ako bi ostali ovakvi parametri neznam sta bi sve moglo pasti sa neba.
 
Vedro i suncano :cool:.

Izvedrilo se da, ali košenje nikako. Ovo je samo mamac, kruži i dalje nestabilna vazdušna masa na ovoj sada zadnjoj strani ciklona, pa će sunce aktivirati atmosferu za kasnije pljuskove u toku popodneva.

Ovde upravo ide ta tvoja vedrina sa severa, nazire se u daljini. U selu dodatnih 5,3 litara od ponoći.
 
Po ovoj dugorocnoj prognozi za tvoj kraj,(a i za moj) moze se ocekivati solidna godina sto se tice padavina.
Prosle godine negde polovinom juna kada sam ovaj sajt pogledao,mislio sam da nece biti bas tako kako je bilo prognozirano-a bilo je prognozirano toplo vreme bez padavina.Ispostavilo se da je prognoza tacna.Nadam se da ce i ove godine biti tako kako prognoziraju :ppozdrav:
 
Danas je bio lep i sunčan dan, a čini mi se da će i sutra tako biti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh