Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Osvanuo lep i sunčan dan, mirno i tiho bez vetra, ali s jednim laganim pljuskom negde oko podne, čisto da nakvasi opet...
Temperatura 18 stepeni, i dosta je sparno, verovatno zbog visokog procenta vlage u vazduhu...
Ne sluti na dobro...Opet će kiša...
 
Zajebano bese, dejstvovala protiv gradna sa 10 rakete iz cista mira.pao grad u blizini mog sela ali nije naneo veliku stetu.
 
Bolje i da vam ne padne nego kao kod mene. Grad velicine krupnijeg lesnika umlati sve zivo. Sad se beli kao da je pao sneg, a bilo je pre toga 23 stepeni i suncan i lep dan. Jos da napomenem da nijedna protivgradna raketa nije ispaljena.
 
Šta reći... sreća pa je bio relativno sitan grad, inače bi bilo katastrofa. Ima li komšije iz Stubla da se javi, kako li je tamo bilo ?

Za nekih pola sata prosulo se 46,2mm kiše.


Posledice:

Video:

image.jpg



image.jpg

image.jpg


Radar:


ko2016050813300000d_BZ_cappi.png


- - - - - - - - - -

Kimi neke prognoze za moj kraj za sutra? Trebam da prskam voce/:sta:

Nestabilno, nestabilno... ne samo sutra nego i narednih dana. Sve zavisi kako se zalomi oblak, ali u ovoj struji sa severozapada obično Knjaževac i okolina imaju pljuskove.
 
Malo sitnog grada i 8 litara kiše. Videlo se da je kod tebe haos. Dobro smo prošli.

Hvala na odgovoru komšija. Da, odlično si prošao.

Ovde je već bilo malo štete i od onog u aprilu, a ovo je prilično oderalo baštu.... voće srećom zbog grada nema više od 20-30% štete.

Zanimljivi oblaci na nebu, cirrocumulusi, koji obično znače da će u okolini proći jako nevreme kasnije:

cirro.jpg

Panorama kraljeva:

pano.jpg


- - - - - - - - - -

Kimi,ima li oblacnosti sutra u Sremu - Dobrincima?

Uglavnom nešto malo razvoja dnevne oblačnosti, ali padavine bi izostale.
 
Poslednja izmena:
Moje selo je omasila kisa. Nema je vec 3-4 dana. Ako ne padne do kraja dana, moci cu da udjem veceras i oprskam nesto sto sam planirao. Vlage ima jos uvek dovoljno.
 
Ne sviđa mi se ovaj oblak što je od Beograda preko Grocke i srpske Kalifornije trenutno stigao do Smedereva.... Nadam se a su ga 'upucali' usput....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh