Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja razlika,ovde je 0 stepeni i promice kisa.
 
Polako samo unazad kolko god. svaka zima imala ovakva razdoblja ladno toplo unazad 4 god secam se orao sam 2-3 jan toplo u pm februar zna da zazimi
 
Čini mi se da je 2012. godine polovina januara bila nešto toplija, a onda kad je krenuo sneg od 20. i nekog januara pa je držalo sve negde do 20. februara. Sećate se svi toga sigurno.
 
+2, osecaj 1 stepen, vetar 2 m/s, vlaznost 87%, suncano i bice sigurno lep i ugodan dan.
 
Što bi rekli na televiziji kada je lepo vreme: Izađite i prošetajte, a niko nekaže uradite neku korisnu stvar jer od šetnje se ne živi nego od rada, tj zarade.
Lepo vreme i kod mene.
 
Ma to se Beogradjanima obracaju.

Oni se tamo jeze i od oblacka na nebu,a kamoli kise ili pahulje snega.Zato njih i raduje suncano vreme,jer isto prizeljkuju 365dana u godini.

komso,taj sajt nije los,jedan od boljih tog gotovog tipa.Ali moj stav se zna o tome.to koristite samo kao okvirni pokazatelj vremena.
 
Moze naravno komsija :osmeh:

Da se vratimo vremenu.Sta reci,u globalu od pocetka zime postoji dominacija samo jednog faktora-Taj cuveni islandski minimum na Atlantiku,na krilima Kanadsko-Americke hladnoce!

Ova karta nek najbolje pokaze kakva je to dominacija nad svim drugim faktorima sto postoje.Odnosi se na geopotencijal na 500mb.Tamno i ljubicasto nizi,narandzasto i crveno visi od normale.

Lepo se vidi da ne postoji nista ni blizu twko izrazeno kao on.

jrqyaw.gif


ovako izrazen minimum znaci da tu mesta nema za onu jaku i pravu zimu kod nas,a tek pogotovo ne u zapadnoj Evropi.No,to tek dobija na snazi kad se zna da cak i jedna Moskva moze samo kao beba da sisla cuclu i zaboravi na bilo kakvu jaku zimu.

Pokusavaju anticikloni sa severa i severoistoka nesto,ali sve je to kratko.Cak i jedan Sibirski anticiklon,ponos Ruske zime i istrajnosti,moze samo da pokupi prnje i da se sakrije u misju rupu !

Ovakva karta,sa pink bojom u prolece i leto bi znacila jos jednu veoma kisnu godinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh