Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolko ja vidim ladno moemo jos 10 dana da spavamo -odmaramo?Kimi jel i ti mislis tako da mi seljaci prilegnemo?
 
Sami smo krivi kakvu smo vlast birali,nisu sposobni godinu dana da zakrpe rupu na oblaku i zato voda stalno curi.:osmeh:
 
Kod mene ogromne kolčine padavine, isto vrijeme kao i juče samo mnogo više kiše. Obližnja rijeka Modran (koja je inače dobrim dijelom zaslužna za prošlogodišnji potop Bijeljine i Janje) samo od sinoćnje kiše napunila je korito na više od jedne polovine. Korito joj je jako duboko u ovom dijelu toka, oko 10m i smanjuje se kako ide dalje prema ravnici.. Prošle godine je na vrhuncu poplave kod mosta blizu mog sela došla na oko 9-9.5m. Jutros je na oko 6m.

Što se sjetve tiče, ne znam šta reći. Juče sam predveče obišao neke parcele i na oranju se tone do koljena. Kako je sad, posle ovog potopa sinoć, ne smijem ni da mislim. Čisto sumnjam da će se u Aprilu nešto posijati, možda neke parcele pod velikim nagibom ali i to će biti patnja i propast.
 
+9 C
images
 
I kod mene isto 4 l. Pratio sam sinoć radarsku sliku, čitao komentare ovde na forumu i mislio da me napolju čeka pun kišomer, a ono kišica...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh