Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
+13, osecaj +9, vlaznost 78%, vetar 6 m/s, jos uvek bez padavina.
 
Vec drugi dan sam morao da prekinem razbacivanje vestaka, ceo dan vetrina. U banatu su jedini lepi dani za rad kad je nedelja i kad je praznik.
 
Могу да замислим шта је у Банату кад је код нас овако, ветар већ данима, ужасно нервира, данас је посебно упоран. Био план данас да се баца предсетвено али одложено такође, за неки мирнији дан, можда сутра.
 
Meteogram za Kraljevo obecava 40-ak litara u petak i subotu do podne,uz spasonosno intenzivno zahladjenje (Tmax oko 4-5C)koje ce glavninu padavina visim brdima pod debljim snego doneti u obliku snega:

Bice i jakih vetrova sa zapada i severozapada.

meteog_Kraljevo.gif
 
Kimi , kad si tu : jel se nešto promijenilo u tvom predvidjanju da bi i ovo ljeto prije moglo biti kao i prošlo pod uticajem Atlantika i vlažno , nego da bude suvo i vruće ? Znam da naglašavaš da je to predvidjati nepouzdano , al opet onako sa rezervom ? Sigurno smo dosadni al vatamo se za slamku , a jako nam je bitno . Kad bi samo znali :sreca:
 
Najmanje kise ce dobiti sever Vojvodine,kao i krajnji jug,jugoistok i istok zemlje.Mahom ce to biti do 5litara na severu,a jug jugoistok i istok krajnji do 10-15litara.

U Vojvodini klasicno kolicina padavina ce rasti sto se juznije ide.

Najvise kise dobice zapad ,jugozapad zemlje i juzni deo Sumadije mahom od 30 do 50litara.


Momo,prognoze tog tipa ostaju i dalje iste.Dakle,bez promena.I period u natednih 10 dana se jasno vidi sa karata da ce proteci u veoma promenjivom vremenu,uz ceste padavine uz poprilicno vetrovito vreme,posebno po Vojvodini (vetar)
 
Najmanje kise ce dobiti sever Vojvodine,kao i krajnji jug,jugoistok i istok zemlje.Mahom ce to biti do 5litara na severu,a jug jugoistok i istok krajnji do 10-15litara.

U Vojvodini klasicno kolicina padavina ce rasti sto se juznije ide.

Najvise kise dobice zapad ,jugozapad zemlje i juzni deo Sumadije mahom od 30 do 50litara.


Momo,prognoze tog tipa ostaju i dalje iste.Dakle,bez promena.I period u natednih 10 dana se jasno vidi sa karata da ce proteci u veoma promenjivom vremenu,uz ceste padavine uz poprilicno vetrovito vreme,posebno po Vojvodini (vetar)
A hoće li od nedelje lepo vreme?
 
Могу да замислим шта је у Банату кад је код нас овако, ветар већ данима, ужасно нервира, данас је посебно упоран. Био план данас да се баца предсетвено али одложено такође, за неки мирнији дан, можда сутра.
Katastrofa kako duva,mi smo juce pokusali medjutim nemoguca misija je razbacivati djubrivo,pokusacemo ujutru oko 5h ako moze jer se cini kao da se malo utisao.
 
Kolega,citas li ti skroz sta ja pisem ?:osmeh:

Nema naznaka stabilizaciji vremena.

Bas naprotiv,vrlo dinamicno vreme ce diktirati tata sa okeana.Bukvalno svaki dan po jedan front ce prelaziti preko veceg dela Evrope.
Pardoniram :ppozdrav:
Zadnju rečenicu nisam čitao,misleći da,dok je upućena kolegi MOMOSARIC,da se odnosi na Bosnu :ppozdrav:
 
Pre podne duvao vetar ali je bilo podnošljivo.Posle podne pojačao volume,nikada tako nije duvao_Odneo mi kera na kraj bašte,jedva sam ga spasio.
 
Postovane kolege,nije da vam ne verujem-ali ta prica o brutalnom vetru ne pije vodu sto se mernih stanica tice.

Jedino je Vrsac isao preko 20M/S ali to je i normalno_Ostali mahom do 15-16M/S sto za Vojvodinu nije nista posebno.

Inace,da,vetar ce sutra gubiti na snazi,posebno popodne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh