Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja sam kao kolega jedva zivu glavu izvukao iz atara. Manje vetar koliko munje. Strasno. Drzalo me dobrih pola sata na letnjem putu. A pljusak strasan. Pola metra iz kabine nisam video.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
N.A ovako isto je bilo one godine kada si išao da vadiš metaliku iz noge.Ja bio u S.M i krenuo kod tebe kada je počelo da duva i lomi pa se brzo vratio nazad.
 
Oblaka kolko hoces
Mozda nas pogodi i drugi oblak,i mi smo sat vremena pre prvog jakog pljuska dosli kuci iz atara,inace bilo bi klizanja sa kombajnom po putu,dole tvrdo a gore blato,kod nas su neki tako u kanale upali,kod nas kanala na svaku duz...
 
Kod nas svega 5l. Mada mi je sad već sve jedno, mojim njivama ova kiša neće biti od pomoći. Ali ima dosta njiva gde će biti zlata vredna jer su sejane kasnije (ili kasnije sorte soje)...
 
Padala pola sata, oko 15 l. Za vecunu useva kasno.

Послато са GT-S6102 користећи Тапаток 2
 
Bilans za sad oko 25 l/m2 , a koliko cujem i u B. Palanci isto toliko. Moguce je da su odredjeni delovi atara dobili i koju litru vise, ali i ovo je dobro. Nadamo se da ce u narednim danima pasti jos najmanje koliko danas. Ova kisa znacajno popravlja stanje na dosta mojih soja koje su se nekako drzale, mada ne znam ni sam kako i odakle im vise volje i snage po onoj zegi.
 
U dva naleta strasni pljuskvi u gradu. Sada napolju prava jesenja natapajuca. Kako nije pala pre mesec dana ovako ,majku mu. Pokvarila zetvu suncokreta poprilicno u nasem ataru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh