Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas skuplja prasinu jos uvek i kako pada samo to a cuo sam da u Srbobranu i led tukao stajali ljudi kolima sa strane kolko je padala a bilo i leda

Uh, kad čujem za led žmarci me prođu... Od prošlog leda na polovini jedne parcele ima 60%-70% polomljene stabljike soje (druga polovina oko 10%-15%).

Radar kaže da je za noćas ovo bilo sve od padavina, a kišomer u mom dvorištu pšokazuje nepunih 15l.
 
Kod mene pada lepa kiša ne preterano jaka al važno da je bez grada i vetra jeste da kod nas ima vlage al od viška glava ne boli.
 
Е сад смо већ "прднули у фењер" 1 литра у кишомеру а данас било 35,1С у хладу.Свуда пада само код нас неће,тако нам и треба нигде реке нигде дрвета.А ове нове "ГАЗДЕ" узорали би бабину п...у да знају да ће нешто родити
 
6 litara je palo iz ovog malog oblaka. Pre toga je sevalo satima iz daljine i bio dosta jak vetar. Naravno po defaultu nestanak struje od nekih sat vremena.

zu5ffp.jpg
Sa ove strane kanala litra više,7 lit.
 
Najviše kiše i zvanično na kraju u Zrenjaninu,24litra.

Danas se akcija izmešta južnije,i to nije nimalo naivna.Atmosfera je i dalje nestabilna,ali za razliku od juče postoji izraženo jako smicanje vetra,što znači da bi bilo multićelijskih a na jugu Šumadije bi mogao da se formira i superćelijski sistem.

Spektakularno će to izgledati,tako da će negde kasno uveče pogled na zapad ličiti na nešto ovako:

wsi-stm064.jpg
 
Kimi, ajde molim te napisi oko koliko sati su moguce padavine u Sumadiji, da se ne prevarim sa lucerkom da iskisne?Je l stize taj talas ranije ili kasno veceras ako se to uopste moze pretpostaviti?
 
Kod nas bitno da je struje nestalo sinoc,samo zato jer je duvao vetar i palo 1 litra kise :udri:.Mislim ja nzm kako je moguce da nas obiso svaki moguci oblak,po radaru tacno crveno je islo na nas.
 
Kimi, ajde molim te napisi oko koliko sati su moguce padavine u Sumadiji, da se ne prevarim sa lucerkom da iskisne?Je l stize taj talas ranije ili kasno veceras ako se to uopste moze pretpostaviti?

Razvoja će biti kasnije večeras i tokom noći,ali je verovatniji južnije dole.

Laufer,danas teško da će išta biti u Sremu.

Popodne će zaista biti veoma gadno na jugozapadu Srbije,moguće je opet da voće sravni sa zemljom superćelija:

screen-shot-2015-06-15-a.png
 
Е сад смо већ "прднули у фењер" 1 литра у кишомеру а данас било 35,1С у хладу.Свуда пада само код нас неће,тако нам и треба нигде реке нигде дрвета.А ове нове "ГАЗДЕ" узорали би бабину п...у да знају да ће нешто родити
Nisi usamljen ,kod nas 2-3 l.Jutros smo špartali papriku.
 
Kod nas bitno da je struje nestalo sinoc,samo zato jer je duvao vetar i palo 1 litra kise :udri:.Mislim ja nzm kako je moguce da nas obiso svaki moguci oblak,po radaru tacno crveno je islo na nas.
Nisi jedini kojem je radar pokazao da je u crvenom talasu,bas sam gledao sinoc i Lauferu je crveno bilo iznad Kuzmina i opet prc....Ceo talas je presao preko Srema a slabo ko se hvali da je dobio kisu,bar neku ozbiljnu...
 
Kimi ima li sanse kod nas u levcu za neki dobar pljusak,nisam stigao karte da pogledam,nadam se da ce pasti nesto.

sfc_tpr_27.gif

po ovome nocas bi trebalo da bude,videcemo wrf nije razocarao u poslednje vreme.
 
Poslednja izmena:
Posle svega onoga od sinoc, ni prasinu nije pokupila kisa kod mene jer je vetar oduvao. Sta reci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh