Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za malo da lupi kisa. Pocelo je na Majevici i otislo Semberiju i Macvu itd. Kraj samih nas ,ko da si cakijom povuko liniju tako se kretalo na radaru.
 
Neznam ni sam sta se desava,radari pokazuju neku kisu a kod mene sve suvo,pomalo seva,vatar duva a ni kapi kise,po radaru prosla je dobra kisa iznad mog sela a u praksi.....
Ovo je bila zadnja nada,za ovu godinu je zavrseno sa poslom,kapi kise nije bilo (sutra ce biti)20 dana a i pre toga je palo mozda 5-10 litara,generalno nije bilo dobre kise mesec dana.Pukotine u zemlji su i po 5cm,detetiu moze noga da upadne u pukotinu,gledao sam i kukuruze,10cm u zemlji nema trunke vlage,ispod nisam mogao da kopam jer je beton.
To je sto je,u metorologiju se ne uzdam jer omasava 100%.Neka nam je bog u pomoci.Pozz.

Da dodam jutros sam gledao prognozu dugorocnu na HTV4 i oni najavljuju pakleno leto.Sva sreca mislim da nemaju pojma kao i ostali.
 
Obožavam ponekad da vas čitam !Dragi moj Arkadije,pa Pobogu,kakav će da bude vetar koji duva na preko 30 stepeni ? :haha: a neće hladan da bude ?Možda,ako stiže u sklopu jakog hladnog fronta pa je iza zahlađenje za 10-15 stepeni.

Svi se mi pozivamo na te termometre u hladu kao tačne,ali oni nemaju drvenu kućicu(zaklon) koja ih štiti od zagrevanja i dotoka toplote od okolnih tela (zidova,površine tla itd..

Nas u meteorologiji zanima samo striktno temperatura vazduha na 2m visine,na koju ne utiče temperatura usijane podloge,a podloga se usijava više od vazduha iznad pa makar bila i u celodnevnoj hladovini.To je zato što se vazduh zagreva od podloge,osnovni princip meteorologije.

Zato danas nigde temperatura vazduha nije prešla 33,5 u Vojvodini.Ona temperatura koja nas zanima.

Jak oblak na zapadu Srema nastavlja dalje ka severu i severoistoku.
 
Jel to isti onaj oblak sto je prosao iznam mog sela:haha::haha:Uh,taj natapa samo tako,to je nova bezkontaktna suva kisa:haha:
 
Почело да грми.. Промиче мало киша.. мада све стидљиво.
 
Jak vetar, smrklo se, ali za sad nista od kiše. Cak i po rain alarmu bi trebalo da pada. Izgleda su to neki čudni oblaci.
 
I kod mene orkanski vetar,munja koliko ti srce oce ali od kise nista jos.
de1f2a698b5ecb87685874763cff0838.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh