Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bela Crkva juce u danas u toku dana ukupno 26L pre toga 11L pa pre toga 3L
znaci bilans za sada u tri poslednja spojena kisna dana je 40L.
Mozda i najmanje od svih u regionu.
 
Prigrevica 67 litara po kvm.
I jos sipi izmaglica neka.Po prognozi sutra prestanak padavina i razvedravanje...
 
Kod nas je samo od sinoc do jutros oko 40L palo po m2, i ima negde po njivama vode u doljacama.Ali koliko je suvo bilo pre toga ovo je prva veca kolicina koja je natopila dobro.sve dosad nas je fakticki izobilazilo.
 
U Tomasevcu oko 20 litara u prethodnih 48 sati...nije lose, ali malo u odnosu na neka druga mesta. Sto se mene tice, psenica mi je na rubu da polegne, tako da mi vise za sad ni ne odgovara...kad bi me neko pitao!
 
Kako si merio vlagu na 15 cm? Da samo taj gornji setveni sloj je bio problematican. Imam jos jednu neposejanu parcelu koju smo poceli juce ujutro da sejemo i prekjucerasnjih 15 litara je spojilo vlagu. Parcela je bila idealno pripremljena 1x germinator i 2x teska drljaca pa je zemlja bila jako sitna i zato su se i spojile vlage. Ali gledao sam juce neke tudje parcele koje nisu bile lepo spremljene i situacija je bila jako losa posle tih 15 lit.
Ubacim merač (sondu) koristim u voćnjaku zbog navodnjavanja pa sam malo zabadao po parcelama.
 
Ovde u Apatinu je oblačno, ali ne delujekao da bi moglo biti kiše.
 
Koliko sam primetio ,padala je samo iznad sela . Za 15-estak minuta 10-11 litara .Radar skoro da nije video ovaj oblak.

ko2015052611300000dBZ.cappi.png


 
Do sada sve ukupno oko 70lit,gde je proletos bila voda i sada je,mada nije strasno posto idemo u leto pa ce to jako brzo nestati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh