Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pada često .Već nekoliko dana vlaga velika ,zavukla se u šupe u mašine ,u drva ,vatru nemožeš odložiti nema nigde suvo ništa ni na tavanu.
 
Ljudi ništa ne javljate jel pada što kod vas, kod mene od jutra i sad ga je cca 15 cm ali kako pada zadnjih tri sata ako tako nastavi čitavu noč bit će i pola metra.
 
Ja sam još nekih 80 km sjevernije (nekih 12 km od mađarske granice) i kod mene ga je još više palo.
 
to ti je kod nas normalno, prvo se sagradi kuća, a nakon toga se sve uvijek ulagalo u poljoprivredu, sad se pod zadnje vrijeme to mijenja jer je većina zaposlena i ne bavi se više poljoprivredom. A i moj kraj je malo poseban jer nam ostali u šali znaju kazati da su Škoti nastali od nas Podravaca tj. da su Škoti Podravci koje smo mi protjerali jer su bili previše darežljivi (mada mi kažemo da nismo škrti već "šparni" tj. štedljivi :osmeh: ). Podravina je inače dio Hrvatske uz rijeku Dravu ali se tako naziva samo dio koji govori kajkavskim dijalektom . Da čuješ kako to zvuči stavit ću jednu pjesmu iz mog kraja ovdje http://poljoinfo.com/showthread.php?7887-Muzika-za-dušu&p=621106&viewfull=1#post621106 :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
+3 malo oblaka i dobar vetar.
@mbranko
Kod nas najavljuju sneg tek za subotu, kao da smo na dva kraja kontinenta.:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh