Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene opet kiša koja bi prema prognozi trebala preći u snijeg, usput stavit ću par slika posljedica snijega i kiše od prošle sedmice (slikano u nedjelju iz dvorišta moje rodne kuće)

ovo što se vidi kao jezero su livade koje su u uvali između potoka koji većim dijelom godine suh i oranica s kojih se slijeva voda na njih i voda s njih može oticati tek kad padne nivo potoka

v6_zpsfb100dbb.jpg


v5_zps8abc66ee.jpg


v4_zps11cc2fec.jpg


prva slika je napravljena na istom mjestu (u normalnoj situaciji) na kojem i ove dvije iza nje

sl001_zpsb055c036.jpg


v3_zps58c9d3b3.jpg


v2_zps4ec99089.jpg


v1_zps84e9108f.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Prva slika je iz Dubovice a druga iz Rasinje , M. Bukovec je dobro prošao jer su ostali nasipi od zadnje poplave dok je na V. Bukovcu ostao prekopan nasip tako da je voda otišla na polja a ne u selo, samo je sad nastradala Kapela jer ona okružena s jedne strane Bednjom a s druge Plitvcom glavni problem je brana na Bednji nekih kilometar nizvodno od Kapele a koja je nekad služila za akumulaciju vode za mlin V. Bukovec ( sagrađena prije 100 g.)
 
Kod nas ponovo pada i to dobro dokle ovako videcemo,jedno je sigurno nema posla jos desetak dana sigurno
 
Prva slika je iz Dubovice a druga iz Rasinje , M. Bukovec je dobro prošao jer su ostali nasipi od zadnje poplave dok je na V. Bukovcu ostao prekopan nasip tako da je voda otišla na polja a ne u selo, samo je sad nastradala Kapela jer ona okružena s jedne strane Bednjom a s druge Plitvcom glavni problem je brana na Bednji nekih kilometar nizvodno od Kapele a koja je nekad služila za akumulaciju vode za mlin V. Bukovec ( sagrađena prije 100 g.)

Koji je ovo dio Rasinje, taj kraj bar dobro znam...na glavnoj cesti ili tamo oko ribnjaka
 
Pada bas jako,bojim se da ce ove padavine ostaviti posledice na njivam ,pojavljuju se bare,mala jezera,setva ce biti kako mi se cini krajem aprila jer u cetvratk,petak stize jos jedan talas padavina
 
Kod nas koji smo malo u brdu putevi lete na nebo,a mi cemo leteti do njiva kada se ovo vreme popravi,posto nam opstina pomaze oko puteva svakih 50godina.
 
i kod nas od nocas skoro neprekidno pada. vise i vlaga u kosti se zavukla a kamoli sto opet najavljuju padavine. vala je i klima izgubila bazdar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh