Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@savato pa nemoj na terasi da drzis kisomer :osmeh:. Salim se. Bas sam posmatrao radar i ceo sistem je uglavnom bio zelene boje, a lutali su i jaci, zuti i naranzasti oblaci, tako da gde su ti zahvatili, dosta vise kise je bilo.
 
slobapatrola mogu vam dati moj savet,dok smo se mi bavili proizvodnjom paprike imali smo isti problem.Ublazavali smo mraz na papriki tako sto smo palili gume i dim od guma je delimicno ublazavao posledice.Posao je naporan ali se uvek ispaletio,jer trebalo je posle pokupiti paljenu zicu sa njive.
 
slobapatrola mogu vam dati moj savet,dok smo se mi bavili proizvodnjom paprike imali smo isti problem.Ublazavali smo mraz na papriki tako sto smo palili gume i dim od guma je delimicno ublazavao posledice.Posao je naporan ali se uvek ispaletio,jer trebalo je posle pokupiti paljenu zicu sa njive.

Je l' to iz organske proizvodnje paprika?
 
A što ne obereš paprike slobo , ili nisu pocrvenile ? Ako imaš mogućnost navodnjavanja brenerima ili sl spasiće od slabog mraza . Il još bolje ako imaš ti ili da pozajmiš , ili ako će trebati sledeće godine da kupiš Agril foliju i pokriješ.
 
ko da greje 5kj
Nije rec o grejanju vec o zadimljavanju. Ako imate vlazne bale slame njih zapalite da tinjaju tj da ne gore plamenom vec da samo zadimljuju biljke.
Ovaj metod se koristi kod pojave ranih mrazeva u vocarstvu u vreme cvetanja voca. Delotvorno je za par stepeni, nije carobni stapic ali moze da pomogne da ne izmrznu cvetovi voca u kriticnim satima pojave mraza.:ppozdrav:.
 
Ljudi, savete protiv mrazeva u temama gde je zastupljena zastita voca od mraza. Ovde o trenutnim vremenskim prilikama ili o onima koje nam tek predstoje.
 
Ruska ledara počastiće mrazom dobar deo centralne,istočne Evrope kao i Balkan:

x3a9.png


Najhladnije na severoistoku Rumunije ponegde i do -12°C !U Srbiji lokalno do -5°C!


Ludo vreme u Rumuniji upalo u oko i domaćih i svetskih medija:

,,URAGANSKO'' NEVREME POGODILO RUMUNIJU, NAROČITO BUKUREŠT I OBALU CRNOG MORA

Veći deo Rumunije u poslednja 24 h pogodile su veoma jake kiše i obilni pljuskovi, a rekordne količine pale su na istoku i jugoistoku zemlje i na crnomorskoj obali u blizini najveće luke Konstance. U ovim predelima palo je i do ekstremnih 150 litara kiše po metru kvadratnom (prosek padavina za tri meseca), pa su nastale i velike bujične poplave, a olujni vetar sa udarima i preko 80 km/h lomio je drveće, očetetio krovove i mnoge objekte, dok su talasi plavili obalna područja. Luka u Konstanci je bila zatvorena, plovidba obustavljena, a zatvoren je i aerodrom. Ekstremne padavine uslovio je ciklon sa centrom iznad Crnog mora, kao i kombinacija jakog istočnog i severoistočnog strujanja, pa su i temperature bile u osetnijem padu i uglavnom jedva dostizale 10°C. Jaka oluja pogodila je i Bukurešt. Za 24 h palo je oko 120 litara kiše po metru kvadtarnom, delovi grada su poplavljeni, kao i sam centar grada, drveće polomljeno, a pričinjena je i materijalna šteta, a zatvoren je bio i aerodorom. Temperatura se kretala od svega 6 do 8°C. I u ostatku Rumunije su zabeležene obilne količine padavina, a palo je uglavnom od 20 do 80 litara kiše. Jak sneg tokom celog dana pada u Karpatima, praćen je orkanskim udarima vetra i preko 120 km/h, a visina snega iznad 1800 m prelazi i 20 cm, dok je temperatura opala ispod -5°C. U toku noći i sutra sneg će padati i u znatno nižim predelima, pa će se snežna granica spustiti na svega 500m.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh