Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Provala oblaka :osmeh:

Jedva da se vidi oblak:

73he.png
 
Poslednja izmena:
Svakim danom su mi prognoze vremena sve smešnije.Što je tehnika modernija sve se manje zna šta će i gde pasti.Tri dana unapred najavljuje se potop od 50-60lit,dva dana unapred se smanji na solidnih 30 lit,dan unapred na 25lit,a na kraju padne 7 lit.Tog dana u šest sati tri puta smanjuju prognoziranu količinu padavina da bi došli na 10lit.Pa to pogledam u nebo i ja pa znam da će samo da pokupi prašinu.
Stvarno mi nije jasno.....
 
@Diklofen

Nije da ih ne bude (obilne padavine) nego su ih opet modeli dan-dva pred početak premestili padavine severnije.Eto npr. pre 3 dana je izgledalo da će danas biti potop u zapadnoj i centralnoj Srbiji,a vidiš na šta se sve svelo...

Dostignuto je lokalno očekivanih (do 60mm kiše)npr. na Zlatiboru....ali sve je to jako jako lokalno ispalo na kraju.

Ovakve ciklone je zaista do zadnjeg časa teško predvideti.Evo na primer sada je duž granice sa Bosnom oblačnost koja daje pljuskove sa grmljavinom.

Verovali ili ne, i modeli koji su danas u podne izašli to ne vide.

- - - - - - - - - -

Ala seva iz ovoga u Bosni,bljesne svake 2-3 sekunde.Taj sistem još uvek ne daje znake slabljenja.Mora da je negde gadno nevreme !

Ovde se trenutno razvedrilo.
 
Ljudi kod mene ce izgleda nevreme,vetar duva nenormalno,a i grmi.A i juce smo bili na udaru,pala je tolika kolicina kise da se ne pamti u skorije vreme,a i bilo je grada u Basti i okolnim selima.Kimi dali moze biti grada u ovom oblaku sto dolazi?
 
Kod mene sad trenutno kisa i duva vetar,al izgleda da me je zaobislo,hvala bogu.Tintoreti,kise ce kod tebe po rain alarmu biti,a za nevreme ne znam.Kako ste vi juce prosli,jel bilo grada?
 
Kako će se sve brzo smiriti,kao da ništa nije bilo.Talas grmljavine i pljuskova lokalno sa gradom brzo se spušta sa severozapada ka jugoistoku.

Već od granice sa Bosnom potpuno vedri...nema šta,pravi front !:bravo:

- - - - - - - - - -

Stigao taj oblak do mene ,sve jaca kisa uz retku grmljavinu i pojacan vetar.
 
Do kraja dana na severoistoku zemlje slabije padavine,ništa posebno.

Sutra i prekosutra onako promenjivo,ponegde uz moguće pljuskove (posebno ponedeljak).

Utorak donosi jaču promenu vremena po svoj prilici.Na severu će biti osetno hladnije uz jake severne vetrove i kišu,dok će na jugoistoku biti suprotno,veoma toplo uz pojačan južni vetar.U toj situaciji ponovo bi Šumadija mogla imati jaka nevremena sredinom dana i popodne koja bi uveče zamenila jesenja kiša uz osetno zahlađenje.U utorak krajem dana na Kopaoniku verovatno prvi ovosezonski sneg.

A snega će biti i po Austriji,Sloveniji,Hrvatskoj i to ponegde već iznad 1400m nv.
 
Kimi hoce li biti 10 lepih dana, da skinemo kukuruz sa JUS vlagom ili ce nas na silosi oderati za susenje :osmeh:
 
Ukucajte,,fiigtradar24,,da covek nepoveruje koliko aviona leti momentalno iznad nas i oko nas,i onda da ocekujemo istu klimu,kad sam ovo video od stare dobre klime nema nista, ma cudim se kako koji oblak i dodje od ovoliki letova.
 
Kimi hoce li biti 10 lepih dana, da skinemo kukuruz sa JUS vlagom ili ce nas na silosi oderati za susenje :osmeh:

Takvog niza lepog vremena (na duze od 4-5 dana) nigde ni u naznakama.

A ovo za avione :haha:

Modeli ne odustaju od nevremena ponegde u centralnoj Srbiji u ponedeljak :sjasi:A evo i krivca,velika temperaturna razlika izmedju zapadnih i centralnih delova Balkana:

tc6f.png
 
Kimi uz dužno poštovanje prema tebi i tvojoj struci ako nisi upućen ,ili si možda i plaćen da svako i načinjanje teme o chemtreilsima pokušavaš da prikažeš kao nešto što nije svakodnevnica u Srbiji od potpisivanja "partnerstva za mir"onda te žalim,a svakoga ko o tome pokušava javno da govori ili upućuje na taj problem nazivaju ludakom onda čovek treba da se zapita "Ko je ovde lud" Ja nisam:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh