Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Noćas je palo 22 l , a zasada ovaj mjesec ukupno 53 l, kako najavljuju još dosta kiše izgleda da će ova jesen kod mene biti "vesela".
 
Kimi kakva je procena za BG u cetvrtak?
U Adasevcima trenutno seva,bez grmljavine.

Baš gledam sad,i ja sam gore sutra :osmeh: Pa dosta su velike verovatnoće za pljuskove popodne.

Inače danas i sutra vrlo nestabilno.Moguće su jake oluje (posebno sutra) uz krupan grad i olujan vetar (posebno Šumadija).

Jutros i ovde bilo nešto kiše i grmljavine,ali tek 1 litra pala.Sada pretežno oblačno ali će se uskoro razvedriti.

Istok Bosne je vedar od jutra što sugeriše na jake razvoje u popodnevnim satima.
 
Na ovu temperaturu super celija :sta:
Ako bude grada(leda) onda je definitivno kraj sveta. U septembru kod nas nikad od kad je sela nije bilo leda, obicno je u maju, junu i nesto redje u julu.
 
Pa pazi paorpaor,slazem se da je termin za nju najcesce u periodu jun-avgust...ali nikako ne znaci da se ona ne može javiti i u septembru,čak i u oktobru u našim krajevima.

Jednostavno,ciklon se tako postavlja da centralna Srbija deli 2 različita sveta:sever Srbije koji je više u jesenjem modu uz severne vetrove i jug zemlje koji je u letnjem uz južne vetrove.Zbog toga upravo u Šumadiji treba očekivati najjača nevremena,pa i superćeliju.

centar ciklona prolazi bukvalno preko nas,struja je povoljna jer nosi brdo vlage na visini sa jugozapada...
 
Ne mogu da kazem kakvo je vreme u sumadiji, ali znam sigurno kakvo je kod nas. Kad se sve sabere i oduzme nikakve se nisu desile promene vec duzi vremenski period (100 godina). Desava se da bude extremno susnih, ali i extremno kisnih godina i to vreme se ciklicno smenjuje. Kod nas je uglavnom zima ta koja odredjuje leto, jer ako je ona blaga i leto bude blaze, a ako je ostra i leto bude vrelo. Padavine dosta zavise i od niza sretnih okolnosti, a narocito one letnje jer evo ovog leta jedan deo atara je bio super vlazan, a drugi super suv. Sve u svemu nevreme jaceg tipa nismo imali posle jula, mada je bilo jedno nevreme i 12. decembra, a bilo i leda 31. marta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh