Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo je palo,blizu 15 cm ali ubrzano se topi...Do 9 sati jutros je padao,od tad polako sunce i eno ima ga jos 7-8 cm...Dosta je voden sneg! Drugar bio na nekom zimskom predavanju,kazu fali blizu 300 litara po m2 da padne,kako bi bilo idealno...Ja se nadam da ce mart i april biti kisni,inace...opet zajeb...
 
I kod mene palo oko 15 cm jutros.Ispod njega nije stigao mraz da uhvati pa sam odustao od prihrane pšenice.
 
trenutno -6, najniža noćas -8, a na samo 20 km od mene s druge strane Drave je bilo i do -14. za slijedeće dane predviđaju i do pola metra snijega. Prema podacima o količini oborina prvi mjesec je bio iznad prosječno kišovit ukupno je palo oko 120 litara/m2

oborine_zps0c6d93a8.jpg
 
trenutno -6, najniža noćas -8, a na samo 20 km od mene s druge strane Drave je bilo i do -14. za slijedeće dane predviđaju i do pola metra snijega. Prema podacima o količini oborina prvi mjesec je bio iznad prosječno kišovit ukupno je palo oko 120 litara/m2

Pa tu smo negde na pribliznoj paraleli a tako da se razlikuje vreme. Kod nas za iduce dane predvidjaju samo kisu i dosta toplije.

oborine_zps0c6d93a8.jpg

Pa tu smo negde na pribliznoj paraleli a da se tako razlikuje vreme. Kod nas za iduce dane predvidjaju samo kisu i dosta toplije. Sam ce ih Bog znati.
 
Razlika je u tome što sam ja bliže Mađarskoj a oni sad dosta čiste grah (pasulj) pa nam sjeverac ili sjeveroistočnjak nosi to preko Drave :osmeh: :osmeh:. To ti je inače pošalica iz mog kraja jer obično kad pada snijeg s njime dolazi i sjeverni ili sjeveroistočni vjetar pa su stari ljudi uvijek govorili da Mađari opet "vejaju" graha ovo "vejati" dolazi od naziva za drvenu lopatu (vejača, vijača) kojom se bacao grah u vis a vjetar je odnosio one bijele ostatke komušine.
 
Nebi bilo prvi put ove zime da u ZG napada pola metra a u Županji tj Šamcu ćorak. A ti Duško čak u Futogu.Ti si posve blizu Harpa.:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh