Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja idem prvi prolaz normalno i onda zajašim na pola pa raširujem a branike sam okrenuo izvijenu stranu napolje pa skida ko nož ide do asvalta.Na proljeće ću ga montirati naprijed da se spremim za sledeće zime

---------- Poruka napisana u 14:54 ---------- Prethodna poruka je at 14:51 ----------

ljudi evo sad slusam na radiu, da je na planinskom dobru Nevesinje blokirana farma sa 400 krava,bez hrane, nemogu se probiti do magacina sa hranom, vec ih je 8 uginulo i ukoliko se brzo (kazu max 10h) nedodje do hrane da ce uginuca biti jos vise, tuzno..
znam tu firmu vozili smo šleperima im silažu kupovali su kod nas ja koja je to farma,al eto vidiš skućiš a viša sila raskućava
 
Ako je neko slucajno ovih dana zaboravio navuci duge gace,neka to odmah uradi.Prognoza losa.Sledi nam par jutara oko -20.:osmeh:
 
A da i da otkujete lopatu.:haha:Ko ovde ne poludi,taj nije normalan.Ja sam na pravom putu k normali.:ppozdrav:
 
Izgleda da nam se ne pise dobro. Doduse bilo je u mojoj mladosti (davno to bese:osmeh:) i veceg snega i jacih zima pa se izdrzalo, ali ovo brzo napadalo, a i januar nas uspavao.
 
Ja najnizu temperaturu pamtim -29.Kao momak sam izasao na -15,a u medjuvremenu je malko zaladilo:osmeh:.Bese to mislim kraj januara ili pocetak februara 1987.Najveci sneg pamtim po olimpijadi u Sarajevu 1984 kad je magistralni put Beograd Novi Sad bio tri dana u prekidu.To su bile grudve padale.Al tad nisam imao pilica,nisam placao grejanje,cak sam i sneg cistio koliko sam hteo.E bese to lepo vreme.:haha:
 
Bila je to 1986 . Preko -25 .Ja bio u vojsci u Valjevu . Zato se sećam ko da je bilo juče...Inace 84 ,85 .86 su obilovale sneznim padavinama i niskim tem.
 
Bila je to 1986 . Preko -25 .Ja bio u vojsci u Valjevu . Zato se sećam ko da je bilo juče...
Zimski skolski raspust 87.Glavu na panj.Sremska Mitrovica bila najhladnija te noci u Jugoslaviji sa -29.Zvanican podatak.Ima ga sigurno u statistici HMZS.Ja ne znam koliko je bilo u Pazovi,ali pucalo sve,posto sam isao peske sa zeleznicke stanice.Ladnooo,mislio sam da cemo se posmrzati.
 
Kratko je to trajalo . I preklane je bilo .Autobus nije naisao i ja vozio decu u školu i pokazalo u autu -19.Ali kada čuješ da ledolomci imaju posla znaj da se odužilo...Neka je -10 .ali ako traje 40 dana mocice mo preko Save sa traktorom. Na Šamcu neke davne god. prevezli dreš preko Save..
 
Danas inzinjerci isli na Ibar da osmotre gde da miniraju led.Kazu da je most na Ibru ugrozen i da ce morati da razbijaju led da bi se most rasteretio od pritiska.Na pojedinim mestima debljina leda 1m.
 
Kod nas su prica se nekada davno svatovi iz Backe prelazili Dunav za Srem i negde na polovini propali i podavili se. Stariji ljudi su pricali ako hoces da led na Dunavu bude jos cvrsci, onda treba bacati kukurzovinu na led, pa ce kao da veze jos bolje. Kada sam bio klinac jedan komsija (Milorad Tepic) prelazio Dunav preko leda u Beocinsku cementaru, valjda tamo radio pa led pukao. On se jadnik uhvatio za santu i izvadili ga kod Titovog mosta u gradu zivog. Umro je pre par godina.
 
Bila je to 1986 . Preko -25 .Ja bio u vojsci u Valjevu . Zato se sećam ko da je bilo juče...Inace 84 ,85 .86 su obilovale sneznim padavinama i niskim tem.
Ja bio u Raški od septembra 86 do marta 87.Jednom umalo nisam pao u nesvest od zime jer kao starešina nisam imao pravo da nosim potkapu koja puno znači.Aljudi koji su iz tog kraja znaju kakve su temperature u tom kraju.A gađanja i ostale aktivnosti smo imali na Pešteru (Goliji).Izdržalo se,izdržaćemo i ovo samo da sve prođe dobro.
 
Meni je pokojni deda prevozio drva preko Dunava kod Starog Slankamena.Kazu stari Sv Sava Dunav zamrzava.U Tisu su isli i vadili somove,koji su se videli kroz led.Bilo kapitalaca i samo oceku file, ostalo bacali.Kad mu spomenes soma,njemu muka pripadne.Prezderavali se.E sad kad je to bilo,al negde 50 tih.Tad je i Dule jos bio mali.:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh