Vozačka dozvola F kategorije

Jel ima neko mozda da je skoro dodao F kategoriju B,sta mu je bilo potrebno i da li se sa F kategorijom traktorom smeju vuci dve prikolice?
 
Ja sam je obnavljao pre deset dana i dodali su mi F i M kategoriju.E sad za F kategoriju je označen samo traktor bez prikolica, tako da mislim da može i dve.
 
@vojvodjanin
Jesu li ti dodali F i M pri zameni vozacke dozvole B kategorije ili si ih imao ranije? i da li si nesto morao da platis?
Meni stara dozvola istice u decembru 2012,pa ne znam da li treba da na nju da dodaju F kategoriju i da li se to placa,ili se to jednostavno dobije kada se vadi nova vozacka,da li neko zna?
 
Ja sam otisao da zamenim PSP za novu dozvolu na kojoj bi trebao da imam AM, M i F kategoriju ali su mi trazili pored uplatnica koje sam uplatio i lekarsko uverenje, tako da jos 2600 dinara pored ovih 1300 dinara.

Jedno pitanje da li se moze voziti traktor sa PSP-om?
 
Način sticanja, samo polaganje vozačkog ispita, pretrpeće određene izmene, tako da je jedna od novina i ta da osoba sa 17.godina može da polaže i kasnije upravlja automobilom, a ne kao do sada sa 18. godina.:bravo:

Novi zakon predvđja da umesto dosadašnjih pet, ubuduće imamo 16.kategorija, a to su:


AM -moped sa dva ili tri točka, u skladu sa članom 10.tačka 30. ovog zakona laki četvorocikl čija masa vozila ne prelazi 350kg, čija projektovana max brzina ne prelazi 45km/h, čija zapremina ne prelazi 50 cm3 i čija max snaga ne prelazi 4 kw
16 godina

A1 -motocikl čija zapremina motora ne prelazi 125cm3, snaga motora ne prelazi 11 kw i čiji odnos snage motora i mase vozila ne prelazi 0.1 kw/kg, kao i motorni tricikl čija snaga ne prelazi 15kw
16 godina

A2- motocikl sa ili bez bočnog sedista čija snaga motora ne prelazi 35kw i čiji odnos snage motora i mase vozila ne prelazi 0.2 kw/kg
18 godina

A -motocikl sa ili bez bočnog sedišta, kao i motorni tricikl čija snaga prelazi 15kw
24 godine ili 20 ako lice ima vozačku dozvolu kategorije A2

B1 -motorni četvorocikl čija masa vozila ne prelazi 400 kg (550 kg za četvorocikle koji su namenjeni za prevoz stvari) i čija maksimalna snaga ne prelazi 15 kW
16 godina

B -motorno vozilo, osim motocikla, čija najveća dozvoljena masa ne prelazi 3.500 kg i namenjeno je za prevoz do osam lica ne uključujući vozača; motornom vozilu ove kategorije može se priključiti priključno vozilo čija najveća dozvoljena masa ne prelazi 750 kg
17 godina

BE -skup motornog vozila “B” kategorije i priključnog vozila čija najveća dozvoljena masa ne prelazi 3.500 kg
17 godina

C1 -motorno vozilo, osim vozila kategorije “D1” i “D”, čija je najveća dozvoljena masa od 3.500 kg do 7.500 kg i namenjeno za prevoz ne više od osam lice ne uključujući vozača; motornom vozilu ove kategorije može se priključiti prikolica čija najveća dozboljena masa ne prelazi 750 kg
18 godina, 17 godina ako se lice obučava u okviru srednjoškolskog obrazovanja

C1E -skup motornog vozila kategorije “C1” i priključnog vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 750 kg, a zbir skupa ne prelazi 12.000 kg ,skup motornog vozila kategorije “V” i priključnog vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 3.500 kg, a zbir skupa ne prelazi 12.000 kg
18 godina


C -motorno vozilo, osim vozila kategorije “D1” i “D”, najveće dozvoljene mase preko 3.500 kg i namenjeno za prevoz do osam lica ne uključujući vozača; Motornom vozilu ove kategorije može se priključiti priključno vozilo čija najveća dozvoljena masa ne prelazi 750 kg
19 godina, 18 godina ako se lice obučava u okviru srednjoškolskog obrazovanja


CE -skup motornog vozila kategorije “C” i priključnog vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 750 kg
21 godina

D1 -motorno vozilo namenjeno za prevoz do 16 lica ne uključujući vozača, čija najveća dužina ne prelazi 8 m; Motornom vozilu ove kategorije može se priključiti priključno vozilo čija najveća dozvoljena masa ne prelazi 750 kg
21 godina

D1E -skup motornog vozila kategorije “D1” i priključnog vozila čija najveća dozvoljena masa ne prelazi 750 kg
21 godina

D -motorno vozilo namenjeno za prevoz vise od 8 lica ne uključujući vozača; Motornom vozilu ove kategorije može se priključiti priključno vozilo najveće dozvoljene mase koja ne prelazi 750 kg
21 godina

DE -skup motornog vozila kategorije “D” i priključnog vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 750 kg
21 godina

T -traktori, motokultivatori i radne mašine koji prema konstrukcionotehničkim osobinama ne mogu razviti preko 50 km/h i skup ovih vozila sa priključnim vozilom
15 godina
 
Pozdrav,sa koliko godina se moze polagati za F kategoriju,negde sam procitao sa 15.5 a negde sa 16?Znaci treba mi tacno kada se moze polagati..
Gde se moze u mojoj okolini to odraditi ili to moze u svakoj malo ozbiljnijoj auto skoli?
 
Da malo ozivim ovu temu,naime intresuje me gde u okolini bg ili na podruciju donjeg srema postoji skola koja nudi f kategoriju i ako moze neki kontakt ili adresa.I da li istina da se od nove god automacki upisuje uz B i F kategorija.
 
Nazad
Vrh