Voda i sistemi napajanja

Ne drzim kunice,ali se po malo bavim vodovodnim instalacijama.nisam siguran da li je neko vec pisao ali mozda imam resenje za vas problem.rec je o grejacima za akvarijum koji bi se namontirali u jedan rezervoar,a iz tog rezervoara cevima ili cevcicama dovodila voda do pojilica,cena jednog grejaca je oko 700 din.i ima mogucnost stelovanja temperature mislim od 20-30 stepeni.
Sve je to ok i super stvar sa tim grejacem a stacemo sa sisajkama i cevima koje izvucemo iz te rezervoara i ja se bavim pomalo sa vodoinstalaterstvom(amaterski) ali ovo nemogu da resim hvala na pomoci veliki pozdrav ???:spavam:
 
Mozda da napravis kruzni tok i stavis neku pumpicu (mozda i onu od akvarijuma) da moze voda da kruzi!
 
Što kaže pera svaka ideja je dobro došla,ali mi je za sada sigurno male posude u svaki kavez i redovno dosipanje mlake vode.A kod žutih pojilica prvo zamrzne prohrom cucla.Društvo tako nam je kad nemamo 100% uslove za pravilno uzgajanje zekova.Pozdrav::prica::::prica::
 
Tako je perkane pa se moramo snalaziti kako znamo i umemo:ppozdrav:.Bitno je da imaju dosta vode kada se kote taj dan a posle je lako preko dana uvek dolivam topole vode a uvece pokupim pojilice pa ih ujutru naspem toplom vodom i tako sve dok malo vreme ne otopli!!!Jeste malo teze a sta sada moramo svasta da radimo zbog nasih zekana:bravo:
 
Treba ici u korak s'vremenom,tj.sipati antifriz!Šalim se naravno...samo je problem kod zečica koje su se okotile,koje moraju da imaju uvek sveže vode!!!!
A kod ostalih zečititisa to ne mora da bude alarmantno!Voda se smrzne ali oni utole žedj lizanjem leda(pricam za doba dana ili noći kad niste u mogućnosti da sipate vode)
Moj zekan Panonac se izvestio u tome,nece ti on ostati zedan!
Pozzzzzzz.....
 
Evo ja sam kupio juce ove pojilice 235 dinara komad,i namontirao sam ih na flase i za sada je sve ok...ne prosipaju vodu,lako se dopunjuje i cisti...
A evo i par slika,da nekom pomognem ako ne zna sta i kako bi resio problem sa vodom za kunice!
1
dsc0269.jpg

2
dsc0268.jpg

3
dsc0295.jpg

4
dsc0296.jpg

5
dsc0298.jpg

6
dsc0299.jpg

Nadam se da ce biti ovo od neke koristi i vama:ppozdrav:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Ja vidim samo jednu sliku al nebitno, dobar je stvar mozes i crevo nabiti na nju.E sad da te priupitam koliki otpor stvara mislim jel se lako pritiska
 
Dosta je mali otpor,cim se dotakne odma pusta vodu,nemislim da curi kada ekan skace po kavezu vec im dirne tu piipcu krece kap po kap voda!
 
Moracu i ja te traziti, a sto se tice onih flasa sto imaju sisicu ni ja nesto posebno nisam zadovoljan
 
Dobra tema nisam ni primetio da clan Pera ns nije stavio link u samogradnji kunicarnika .
 
Danas isao malo do grada i svraco nesto do par poljoprivrednih i jedan pet shop i trazio sisice za pojilice nigde ih nema u pet shopu su mi rekli a su imali malecke flasice sa sisicama i zbog nerentabilnosti nedrze ih vise i to je to . Pito sam vec i ranije na par mesta nema ih maltene nigde ,a piso sam i na sajmu novosadskom gde ih ima paprene su .
 
Naruci ih sa ebaya, ja sam ih narucio, jeste da je trebalo mjesec dana dok su stigle, ali vazno je da su stigle. Pricam o niplama, koje se kace na crijevo, a crijevo zavrsava u posudi koja je izdignuta.
 
Tako je kolege u jomapex-u imas tih niplica i onih zurih pojilica,cena je po nipli 100 dinara,za cincile niplice 250 dinara,a zute pojilice od 800 ml kostaju oko 350 dinara,cene su mozda nekih +- 10 dinara!!!!
 
Nazad
Vrh