Vocarska tanjiraca "pipalica"

Ja sam ove jeseni odgrnuo da bi bacio djubrivo,e sad ako nema kisa obavezno zagrnes da djubre ne vetri,ja nisam zagrnuo jer je odma taj dan i narednih 3/4 padala kisa,i djubre je sislo u zemlju,sad cekamo prolece da ga zagrnem pa cemo videti kako nadalje.Sve zavisi od vremenskih uslova naravno.Ako nema kisa u velikom periodu bolje kad je zagrnuto jer ono malo vlage bolje odrzava zemlja kad je zagrnuta.Tako da sve zavisi.Radim za sad sa njom jednu godinu i freza ne moze da joj prismrdi blago receno.
 
Covek koji mi je prodao tanjiracu kaze da je on obavezno zagrtao voce u jesen.
Meni je nekako logicnije da u jesen odgrnem da zemlja primi zimske padavine, a da u prolece zagrnem i sacuvam vlagu.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Covek koji mi je prodao tanjiracu kaze da je on obavezno zagrtao voce u jesen.
Meni je nekako logicnije da u jesen odgrnem da zemlja primi zimske padavine, a da u prolece zagrnem i sacuvam vlagu.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Upravo tako i ja mislim,jer ti kad zagrnes u jesen,onda ce voda da bezi od tog bedema kojeg napravi pri zagrtanju,ovako napravis bukv kanal i tu se pravi ogromna vlaga da ne kazem i bara ispod drveta.A za izmrzavanje i nije to toliko bitno,jer tanjiraca tu zemlju napravi tako dobro i peskovito da je to strasno,samo pliva.
 
Ajmo ovako, ako mislite da zagrtanjem bolje čuvate vlagu iz razloga što nabacujete više zemlje u relativnom malom pojasu oko stabla onda se varate.
Korenov sistem je zavisno od vrste malo manji od krošnje a najbitniji deo je po obodima korena. Najbitnije je uništiti pukotine tj. nedozvoliti da do njih dodje, to čuva vlagu...
 
Slazem se, sustina zatvaranja brazde je u sprecavanju gubitka vlage kroz kapilare (pukotine) zemljista.
Ima li neka literatura online o ovome?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Da pitam ovde,da li i vas zanosi tanjiraca pipalica u red,posto mene zanosi ubija,pogotovo kada je mekano u polju gde se radi,a ne kosi,gde se kosi tu i tamo.Da li ima resenja da se nekako podesi,u pitanju je u glavnom su ravne parcele bez brda.
 
Mene toliko zanosi da sam batalio za ovu sezonu.
Planiram da skinem jednu bateriju i da radim samo sa jednom baterijom koja odgrce.
Ako ni to ne uspe, ide na oglas.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Mene toliko zanosi da sam batalio za ovu sezonu.
Planiram da skinem jednu bateriju i da radim samo sa jednom baterijom koja odgrce.
Ako ni to ne uspe, ide na oglas.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Ne mozes da radis samo sa odgrtanjem ,docices dole do zila sve ce ih upropastiti,ja sam vec moju stavio na oglas...Daanas sam zagrtao,u polje lepo istanjirano mekano,kad sam usao i krenuo tolike me zanelo d asam se zmaalo skucao u drvo,ama svesam zivo pokuso i na topling,odvijem zavijem,guzve olabavim stegnem,pa ondsa na desnoj poluzi isto dovijem zavijem al dzaba.
 
Imam prednju bateriju sa dva tanjira koja moze samo da odgrce i zadnju sa 3 tanjira koja moze i da odgrce i da zagrce.
Razmisljam da skinem tu vecu bateriju i ostavim samo manju da odgrce, valjda ce manje da zanosi.
Problem je sto ne znam da je podesim, koliko da udaljim radna tela od traktora, koliko da spustim tanjire, itd.
Niko od komsija ne koristi, pa nemam koga da pitam.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Imam prednju bateriju sa dva tanjira koja moze samo da odgrce i zadnju sa 3 tanjira koja moze i da odgrce i da zagrce.
Razmisljam da skinem tu vecu bateriju i ostavim samo manju da odgrce, valjda ce manje da zanosi.
Problem je sto ne znam da je podesim, koliko da udaljim radna tela od traktora, koliko da spustim tanjire, itd.
Niko od komsija ne koristi, pa nemam koga da pitam.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Koju ti to tanjiracu imas,ako imas neke slike pusti.
 
Zato je ona koja se montira ispod traktora zakon. Može samo da se zaustavi traktor, probao više puta 😁.
 
Pa ne, izuzetno samo kad se radi parcela pod nagibom ali tad uključim prednju vuču i relativno kompenzujem zanošenje.
 
Yto 504 + Spedo tanjirača kačenje ispod traktora je moja kombinacija..
Nagrtanje
Odgrtanje + freziranje frezom

Sem pravljenja šasije za ovu koja se kači ispod traktora ja ne vidim neku prednost ovih nošenih pozadi iskreno...
 
Yto 504 + Spedo tanjirača kačenje ispod traktora je moja kombinacija..
Nagrtanje
Odgrtanje + freziranje frezom

Sem pravljenja šasije za ovu koja se kači ispod traktora ja ne vidim neku prednost ovih nošenih pozadi iskreno...
Pa dobro,vidi kolka je tvoja grdosija ,kako i da zanese ,sta tafe je mnogo lagan naspram ovakvih,plus nema ni prednju vucu.
 
Istina ali i tafe bi manje zanosio garantujem sa ovom na sredini.
Nije isto kad sila deluje direktno na sredinu traktora u osi ili na polugama pozadi, zadnja tačka traktora...
 
Koju voćarsku tanjiraču pipalicu biste preporučili po iskustvu? Pokušao bih novu preko grada BG da kupim? @vasovac @Sloba31 i ostali
@vasovac koja je beše tačno ona tvoja i što smo gledali polovnu kod Milana u ŠA?

I usput, nije ova tema, ali...
Neki vučeni atomizer 1000 ili 1500 litara. Gledao sam Moravu, skroz je ok...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh