Vlagometri za žitarice

One na šrafljenje, i one sa viljuškom zaobilazite u širokom luku.
Ovi tipa bokal sa posudom za sipanje su dobri.
 
One na šrafljenje, i one sa viljuškom zaobilazite u širokom luku.
Ovi tipa bokal sa posudom za sipanje su dobri.
Jedan nas otkupljivac presao na ove ubodne sa viljuskom, pre koristio ove sa posudom za sipanje. Kada mu dovezes prikolicu samo bocne vlagomer u prikolicu i izmeri, bas prakticno. Sad koliko su precizni ne znam.
 
Moze li ovakav vlagomjer posluziti,
Vlagomjer za žitarice ( kukuruz pšenica ... ) (89 KM)

da bar okvirno znam vlagu, sa tacnoscu +/-1% bi bio zadovoljan, kod mene u selu niko nema pa moram ici 5-6 km da bi mi neko izmjerio vlagu

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Moze li ovakav vlagomjer posluziti,
Vlagomjer za žitarice ( kukuruz pšenica ... ) (89 KM)

da bar okvirno znam vlagu, sa tacnoscu +/-1% bi bio zadovoljan, kod mene u selu niko nema pa moram ici 5-6 km da bi mi neko izmjerio vlagu

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Moze da posluzi ali nije bas precizan. do 2% bude razlika,jos posle kad se taj usb ulazi malo rasiri pocne da brljavi...
 
A kolika kolicina zita je potrebna za ispravno mjerenje, moze li 3-4kg u nekoj maloj kanti biti reprezentativan uzorak?

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Sto kaze kolega,pred svaku sezonu nova baterija. A sto se tice kolicine zita dovoljno ti je da igle budu skroz pokrivene.
 
Stigo vlagomer
4045f57c6e3030e6d523411fa42d6538.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Narucio sam ovakav vlagomjer i stigao je ali izgleda neispravan, ne moze se upaliti samo se upali svjetlo na displeju nema.nikakvih brojeva , pa neznam sta sad raditi
 
Pokusava i ovako i onako, samo svjetlo na displeju upali i ne moze se ugasiti dok ne izvasim bateriju ili punjac ne iskljucim
 
Pa bas bezveze,ne znam sta da ti kazem moj radi odlicno

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh