VLADIMIREC T-25

Пегаз ја би пре гледао т40,мало је озбиљнији трактор,може и да балира без проблема,а и нема неку велику цену,тј повољан је за куповину,а моћнији трактор у сваком смислу.
 
U pravu je Putin,jbt-e!!!
Meni je bila želja da kupim T40 sa prednjom vučom ali mi je bio nedostižan sa nekom cenom oko 2.000 eura,nisam imao toliko novaca,pa kupim "manjeg brata",Vladimireca...
T40 ima 4 cilindra,a Vladimirec samo 2,a isti su potpuno....
T40 ima 2 "kvačila",jedno za brzine a drugo "kardansko",a Vladika ima samo jedno...
Po meni, to mu je i najveća mana...
Ružan mi T40 sa onom "bunker" kabinom da Bog sačuva,ali je jak ko zemlja,pogotovo sa prednjom vučom i svojih nominalnih "Ruskih" 40 konja....
 
Evo mene opet, dragi moji "Vladimirčani", iliti "mali Rusi"...
Naravno Zima je tu, a ideje samo naviru...
Ovaj put je radio "Hasan", i švajs aparat, a radila se ručna kočnica, "iz početka"...
Onaj sistem sa sajlom mi se nije (više) sviđao, pa sam "izštudirao" drugačije rešenje...
Sada je sistem "kruta veza", iliti poluga, materijal, naravno, stare potrošene potkovice (ovo je iz razloga da predupredim najverovatnija "prva zapažanja"), i komad četvrtaste cevi, i komad flaha od starih šinskih kola, par elektroda...
Šta ćete kad tog materijala imam "na pretek"...
Sopstveno vreme, ne računam...
Ostalo mi je samo da ga ofarbam...
Evo i slika, naravno...
Komentarisanje dozvoljeno, i dobronamerno i ono drugo, dobre sam volje...:ppozdrav:

20180109_154938.jpg

20180109_155326.jpg

20180109_151400.jpg

20180109_154141.jpg
 
Baca jel nije bilo logičnije da je rucica za otključavanje rucne bila sa prednje strane?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nije, ova ručica je identična kopija ručici kočnice na konjskom špediteru Dubrava 1.5t koji imam...:osmeh:
Tako da sam samo "precrtao"...
A i navikao sam na ovu varijantu, dok teram konja u špediter...
 
Kako te sluzi traktor sada?Vidim i nove gume su pale.
Ja sam sa njim bio generalno zadovoljan.Kratko sam ga i imao.Malo je trosio i lepo je radio kad sam mu pojacao pumpu bio :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sada (i do sada) odlično...
Remontovao sam mu ove godine kočnice, kupio nove kočione obloge i zamenio, remontovao pumpu i klip hidraulike, odradio komplet elektro instalaciju, neki dan farove "reparirao", i naravno gume, sve 4 nove kupio...
Letos crkao akumulator, Varta 143Ah, kupljen opet od 143Ah ali neko TopStart, i tako, možda sam nešto izostavio, ne znam, mnogo sam ove godine ulagao u traktor...
E da, i drugo sedište (od Jugića) namontirao...
Prelistaj malo Temu unazad, vedećeš šta sam sve radio, uglavnom ka "popunjavam" Temu s mojim "zanimacijama"...
Evo ga "nalickanog" Proletos na povratku s Tehničkog Pregleda...

20170323_094346.jpg
 
Poslednja izmena:
Sto si kupovo toliki akumulator


Sovjeti su projektovali da na Vladimirec idu 2 (dva) akumulatora po 6V vezana da daju 12V i ukupnog kapaciteta 135Ah...
Bila mi je namera da kupim od 135Ah, ali NEMA NIGDE, ima od 140Ah, i ovaj od 143Ah...
Ko sam ja da dovodim u pitanje projektovano rešenje konstruktora traktora a u pogledu akumulatora?
Uostalom, stavio sam 143Ah jer je već bio toliki, i NEĆU (a i nemam koga) preko Zime da cimam da me šlepa da traktor upali, imam stari, "spori" anlaser, instalacija je nova, Sovjetski relej i dalje šljaka i šta da kažem više... :ppozdrav:
 
Dobro si ga skockao.Jos ako bude sredstava da uzmes nesto zemlje pod zakup i da ga fino uposlis.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ne pada mi na pamet da uzimam zemlju u arendu (više)...
Traktor mi služi za (uslužni) transport, jer sam komplet ispravan "pred zakonom"...
I meni da dovućem drva, i seno i slamu, žetvu sa njive i tako...
Oranje, drljanje, spremanje, košenje, sve usluge radim, osim prskanja, jer nemam prskalicu, čak sam išao s traktorom u Čortanovce da donesem platformu za rad na visini, pa je traktor lepe pare zaradio (uz mene) na postavljanju protivgradnih mreža, gde su došle do izražaja njegove 2 "specijalne" brzine, I i II...
Ali zemlju u arendu više ne...
Najviše zbog cene, nabiše je u nebo, a svaka godina sve gora, ili ekstremno sušna ili ekstremno kišna...
A i radim cele godine po terenima, nema se više vremena za "arendu"...
 
Sovjeti su projektovali da na Vladimirec idu 2 (dva) akumulatora po 6V vezana da daju 12V i ukupnog kapaciteta 135Ah...
Bila mi je namera da kupim od 135Ah, ali NEMA NIGDE, ima od 140Ah, i ovaj od 143Ah...
Ko sam ja da dovodim u pitanje projektovano rešenje konstruktora traktora a u pogledu akumulatora?
Uostalom, stavio sam 143Ah jer je već bio toliki, i NEĆU (a i nemam koga) preko Zime da cimam da me šlepa da traktor upali, imam stari, "spori" anlaser, instalacija je nova, Sovjetski relej i dalje šljaka i šta da kažem više... :ppozdrav:

Mislim da nema potrebe za toliko jakim akumulatorom.
Od kad sam ga uzeo ( 3 god. ) na mom je bio od 96Ah ( naravno polovan ) i kao bojagi crkava od kad sam ga kupio ali jos uvek ga cedim :osmeh: i sasvim je dovoljna jacina za paljenje pa cak i zimi.
Lako pali tako da mu je dovoljno dva tri puta da okrene i sastavi odmah.
 
Ajd' pogledaj pažljivije kad budeš oko traktora...
Zavisi i koje ulje je u motoru...
Napisao sam ranije zašto sam kupio TOLIKI akumulator, i dalje objašnjavanje ne vodi nikuda...
Danas dok sam orao, krenem niz breg, on izbaci iz brzine, imam traktor sa 2 palice, znači leva gornja, palica za brzine, i to iz PRVE, ja opet u brzinu, ponovo posle par metara izbaci...
Onda probam DRUGOM, ni jednom nije izbacio...
Sledeći krug opet da probam, opet izbacuje, i to samo NIZ BREG, neverovatno, gde uopšte nema opterećenja...
Interesantno, s druge strane njive, uz breg, PRVOM, ne izbacuje...
Šta može biti i šta da prvo pogledam?
Verovatno samo štelovanje bravice, ali zašto samo NIZ BREG, bez (nekog) opterećenja, logičnije bi mi bilo da izbacuje iz brzine kad idem uz breg, ali nije tako...
 
Sigurno je bravljenje. Kad je pod opterećenjem on drži zato što je opterećen a kada je slabije opterećen on odbravi. Kao kad ideš teretom nizbrdo pa kočiš motorom ( znači nije opterećen ) a on izbaci iz brzine tj. odbravi, što se i dešavalo ljudima kad vuku drva pa im izbaci nizbrdo,nema kočnice i završe negde u jarku ili provaliji.
 
Moze biti da se zajelo nesto od delova u sklopu zabravljivanja bravice jer 1 brzina se takoreci najvise koristi , ali pre bih rekao da se ili zupcanik neki zajeo ili viljuska ili lezaji tog snopa da su dobili aksijalnog lufta sto cak najpre moze biti. Pod opterecenjem obicno nece da iskoci nego upravo kad ga nema ili trzaj iz opterecenja u neoptereceno.Moraces sve proveriti od zabravljivanja tog polozaja elemente pa do lezajeva i viljuski i zupcanika

- - - - - - - - - -

Ruski konstruktori su mnoge stvari definisali za njihove ekstra hladnoce tako da nebih previse pridavao znacaj mnogim zahtevima a u tom kolu je mnogo bitnije stanje alnasera i sklopke i ukupno stanje motora nego velicina akumulatora. sasvim zadovoljava od 70 do 100 ah u svim vremenskim prilikama a za brzi cak i dosta manji
 
OOO Vićo, stig'o si...:ppozdrav:
Ljudi, braćo i kolege, objasniću još jedared zašto sam kupio akumulator od 143Ah, i nadam se, zadnji i poslednji...
NEĆU da razmišljam, kada treba da upalim traktor Zimi da idem nekuda, prevezem nešto (uslužno) ili zbog bilo kog posla, da li će traktor upaliti ili neće...
A uvek nedostaje, ono, e, daje bilo za još jedno verglanje ili grejanje...
Moji sklopovi u traktoru su stari Bog zna koliko, jeste, preštelovao sam i odradio veliki broj stvari, i što se tiče paljenja, a i ostalog...
Vićo, ti si skoro radio genaralnu sa velikim +, i kupio si "planetarac", novi, "brzi" anlaser, SVE, od motora si odradio i menjača, I NEMOJ MISLITI DA TI PREBACUJEM, ili zavidim, ali ti sada i sa akumulatorom od jugića bi mogao komotno da pališ traktor!!!
Kod mene je stari anlaser, nisam još njega stigao da rasturim, pa makar proverim u kakvom je stanju, iz prostog razloga jer na njemu piše сделано в России i to je jedina stvar za koju bivši "vlasnik" nije slagao, da je NOV...Mada, ko zna...
Ali teško anlasuje, čak i kada direktno palim, instalacija je nova i ona ne predstavlja problem, ali me očekuje rasturanje anlasera, definitivno, pošto sada imam vremena za to, koje u prethodnoj godini nisam nimalo imao...
Ne pada mi na pamet da palim vatru ispod traktora, špricam razne sprejeve u filter vazduha ili pravim baklje, ili polivam vrućom vodom po motoru, mogućnosti su bezgranične i sl., da bi traktor upalio...
Komšija ima IMT533, juče, vruća voda u motor, pa loži slamu ispod, pa na kraju i šlep niz breg i jedva upali, da ode da završi oranje...
A ja, ključ u bravu, 15-20 sekundi grejač, dekompresor, zaverglam, kad postigne određenu brzinu, zatvorim dekompresor i traktor sastavi...
Maksimum minut-dva da upali...
Eventualno, drukanje na drukalicu nafte, jer ume da vrati naftu u rezervoar, ali i to je 5-10 sekundi više (eventualno)...
Nije li ovo bolje (i gospodski)?
Nekako je "najbezbolnije" bilo kupiti ovaj akumulator, a u trenutku kada mi je traktor bio i više nego potreban (za posao, u nadnicu), a sada, kada imam vremena, da se pozabavim i anlaserom...
To su razlozi zbog kojih sam kupio akumulator od 143Ah...
Ovo za bravljenje, pogledaću čim vreme dozvoli, nemam garažu za traktor, već stoji pod šupom, ali na vetrometini...
 
Nazad
Vrh