VLADIMIREC T-25

Nesto mi se to neuklapa sa drugarovom prskalicom od 440L. Verovatno je kod njega veci pritisak jer neradi manometar da se vidi ali jedva sastavi parcelu od 70 ari sa 260-270L vode. Sa fergusonom u drugoj brzini i nekih 1200 obrtaja. Malo doduse i curi na spoju ali nije drasticno.
 
Kolega od koga pozajmljujem prskalicu, takođe ima Vlajka. On se "vozao" sa prskalicom i vodom i u trećoj brzini sa 2 bara pritiska trošio oko 140 litara po KJ.
 
To je to onda a kod drugara je sigurno dosta veci pritiak cim toliko trosi. Znam po parceli kod mene je prskali totalom proslog leta i jedva je sastavio 70 ari sa 260-270 L tecnosti. Cak i brzina kardana nije velika jer fergo na 1500 obrtaja ima 540 obrtaja kardana dok vlatko tek na 1800 ima 540 obrtaja priblizno.Pritisak je takoreci najbitniji za rasipanje tecnosti
 
To sa prskalicom i kolicinom vode mora svako za sebe da utvrdi. Ja isto nemam manometar a i netreba mi jer tacno znam koliko ce vode da izbaci u jednom prohodu. Regulator mi je popusten skoro do kraja radim sa malim pritiskom jer onda dizne bacaju kapljice i neprave maglu a kolicina vode zavisi kojom brzinom teram, 2, 3, 4, ili 5, sa 1100---1200 obrtaja.-----@@@@milanbelarus.....Remen pase od starih ves masina. A dimenzije neznam
attachment.php
 
Šprica se upucava tako što se prvo izmjeri protok rasprskivača i onda se računa 1200 x protok rasprskivača )l/min) podijeljeno sa brzinom krezanaj i to je to.Nema tu puno mudrolije a svaki rasprskivaš ima koliki je protok na kom pritisku.Načešći crveni lecher broj 3 pločasti na 2 bara imajuprotok 1,26 na 2.5 je 1,42 na 3 je 1,55 na 3,5 je 1,68 na 4 je 1,80 litara u minuti a plavi broj 2 na 2 bara 0,95 na 2,5 j3 1,o6 na 3 je 1,17 na 3,5 je 1,26 a na 4 je1,35 litara u minuti dokvrtložni imaju posve drugu protočnost.
 
Ja sam danas zavrsio ploce i lance za poluge i skinem onaj holender od creva na klipu kad tamo budzen i holender i kraci a plocice nikakve nema. Zato mi i spusta hidraulika ko blesava. Mamicu im majstorsku.Gde god zavirim nesto isbudzeno. Nasao sam cedilo novo mesingano za predfilter i namontirani i nov pinjon od sata tako da ce sad raditi. Kome treba za MTZ imam ga gratis da dam.Ispravan je samo kontra smer od vlatka
 
Bolje ne diraj...
Ako ne znaš čemu služi...:sta:
A evo čemu:
To je tzv. "korektor", kojim podešavaš količinu dovođenog goriva...
Pri izvrtanju kućišta korektora, dovod goriva se povećava, a uvrtanjem smanjuje...
Podešavanje korekcije dovoda goriva se vrši kada treba obezbediti neophodnu rezervu obrtnog momenta motora...
Samo nemoj da preteraš da ne bude...
seljak%20veseljak.gif


Tri puta pišem (uređujem) Post, a Forum mi ga (komplet) obriše...
Ajd i 4-ti...
Baš sam
tas_devil.gif
 
Poslednja izmena:
Hvala ti... odvrtao sam sraf i vidim da bolje vuce,bolju ostrinu i vise dima ima...pa rekoh da pitam sta se steluje tu da znam sta sam mu uradio... :) :-D
 
Tu se moze povecati ili smanjiti protok goriva kroz pumpu tj dozimetar. Snaga se podize za oko 3ks ali ako ti dimi prilicno bolje vrati jer ce zajebati 82-ku sa potrosnjom. Drugo preopterecuje se motor za dzaba. Vrati to kako je bilo ti je moja preporuka.Za pola kruga da pojacas i nekako ali vise nebih preporucio jer dvoklipac je cudna masina po radilicu
 
pitao sam sta se ovde steluje zbog belarusa 920 i 82.1 jer su mi na njima rotacione pumpe kao na vladimircu,i kada dodje do opterecenja nema dima ni malo ali posustaje i gubi snagu... pa sam ja odvijao malo na ovom srafu i rezultati su da sad ima MALO dima kad se optereti,ali pri opterecenju ne zna da stane,samo pocne da se trese i da malo dimi ali ne popusta u snazi... e sad koliko ce se povecati potrosnja videcemo... :)
 
Nije to ni za menjac bas veselo ali nemoj previse da ima crnog dima jer kazem potrosnja moze drasticno da se poveca a preopterecivati dugo motor tako nije dobro po njega. Oni vole tecno da se vrte i bolje brzina manje i gas. Ja sam dobio oba ventila za hidrauliku od clana Milos t25 tj kupio. Krelci su na mojim ventilima povadili i opruge i kuglice pa mi je zato hidraulika veoma brzo spustala.Sad ce da vidimo razliku
 
Danas mi je pukla ona nazubljena osovina sto drzi ruke od poluga, gde je mogu naci i koja je cena (nova ili polovna) ?
 
Evo i mene... :) Imam nazubljenu osovinu polovnu. Ima da pocepa 5 novih:ppozdrav: Javi se na pp da se dogovorimo...
 
Poslednja izmena:
On je radostan cim nesto radi. I moj bi trebao sutra ako nebude kise isto to da odradi.Treba jos ureu da razbacam pa da je ponovo predjem setvospremacem.Juce vrat sam rastelovao sa setvospremacem i IMT567 po oranju.Spekla se zemlja odozgo a dole vlazno pa samo S opruge otpadaju. Juce puklo 6 komada opruga na 3ha
 
ja sam razbacao ureu,spremam se od utorka da prelazim setvospremacem,ako ne bude jacih padavina,i isto se plasim za S opruge da ce pucati samo tako...
 
Nazad
Vrh