Vlašićka (Travnička) pramenka

Pa druze to je ta ovca samo sto se ovde pominije da je kilaza 70 80 kg to sto ove nemaju mozda su ove nase selektirane da budu manjih dimenzija nemam poima ali po slikama to je ta ovca i rogovi isti i sve
 
nema sta da kazem vidi se po njima da su prelepa grla a izgledaju i dosta ciste ko da kodvas nema cickova,ili si kupo ovce pre slikanija ::svaka cast:: jako lepo izgledaju
 
hvala nisu ni kupane ni nista dosta i one brinu a i mi ova slika sto je sama nije moja ostale su sve od mojih na zadnje 4 je moj mladi ovnic pogledaj njegove rogove pa reci lice li na one kao kod vas sto su
 
Ko da si sliko ove nase jer na slici nepise tezina mada kod ovog mog prijatelija su pune cickova one su dosta niske pa pokupe sve usput moracu jednom da mu pokazem kako trebaju ovce da izgledaju :ppozdrav: a ovom mladom ovnicu ce rogovi jos da rastu posto kod ovog mog drugara mislim da su dosta vece al i ovnovi mu imaju oko 3 god
 
normalno bice to ako Bog da rozine i ovnina od blizanaca je a i majka mu je kazu bila krupna ovca kupili smo ga mrsavog jer taj covjek ima 30 grla pa nemoze da ih toliko hrani ali je zato krupan
 
znam gledo sam ima ih fini :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1298574591[/time]
_________________________________________________
je li ovo tvoje stado ili sta
 
vidim da su ovnovi sa uvijenim rogovima uglavnom,kako se to prakticno radi,znam da se koriste zice,ali kako...
ako meze neka slika bilo bi idealno...
:ppozdrav:
 
kolega miladinovicu kod mog ovnica rogovi su sami rasli znam da u slucaju ako rogovi krenu u oci da se stavlja mala dascica izmedju roga i njuske sa zicama neznam ali sam cuo dok su jos mala jagnjad da im se oko rogova omotava zica i da oni rastu po njoj :ppozdrav:
 
2d0f0jq.jpg
Stado od mog druga
 
ovo sto sam ja licno video najvise lici ovim zadnjim slikama, bela glava i oko ociju crno, vuna dugacka i ostra... rogovi su spiralni idu u krug a sto se tice tezine imaju 80ak kila sigurno, manje su od cigaja ali ne znatno... :ppozdrav:
 
lepo izgledaju :D ovima ovde je vuna i rogovi identicni ovim tvojima, jedino sto vecina sto sam ja video nemaju toliko crno oko ociju nego manje mozda 1 ili 2 imaju tolike krugove oko ociju ostale imaju crno ali manje ...al kazem manje su od cigaja vrlo malo,tako da nemogu da procenim tezinu tvojih ali karakteristike odgovaraju (rogovi , vuna i glava ) :ppozdrav: kolika je tezina tvojih ??
 
vjeruj nisu vagane od sisanja a i tada nisu se sve vagale ali imaju mi milimo 80ak ili koju vise :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1298830972[/time]
_________________________________________________
kod ovih na videu vidise da se rogovi uvrcu dok kod mog ovnica rastu sami :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh