Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
ne bih znao sta sad da na ovo kazem a da ne bude pogresno shvaceno. Ovo nije nas proizvod i to se ne prodaje a ko na ove slike mislis. U sustini ja nemam potrebe da bilo sta ovde pokazem jer vec imamo svoju internet stranicu ali ako me neko nesto pita i zatrazi da postavim onda mislim da nije greh postaviti koju sliku kao sto se to i do sada radilo. Ne znam da li sam te pogresno shvatio ali bi to bio odgovor za urban@ na predjasnji post. Ja takodje mogu samo citati i kritikovati sta se pise ali mislim da je u interesu svih da se nesto desava na forumu. :cao:
 
miljko imas sve cestitke,prvo je fino otebe sto pokazujes ove slike jer lepo je videti kvalitet i trud,a drugo svako ima tu mogucnost da izbaci slike za diskusiju pa izvolite,ja nesmatram to kao marketing nego jednostavno kako sta moze izgledati
 
sarbanac je napisao(la):
Sjagnjenost se može utvrditi na dva načina ultra zvukom radi veterinar i pipanjem vimena. Kod prvog načina sjagnjenost se otkriva ranije. Pregledom vimena može se znati dali je ovca sjagnjena 60 do 45 dana pred jagnjenje. Ako znas kad su ti se parile pregledaj vime posle 3 meseca pa ćeš znati.
sarbanac kako gledas po vimenu da je sjagnjena??
 
miljko je napisao(la):
ne bih znao sta sad da na ovo kazem a da ne bude pogresno shvaceno. Ovo nije nas proizvod i to se ne prodaje a ko na ove slike mislis. U sustini ja nemam potrebe da bilo sta ovde pokazem jer vec imamo svoju internet stranicu ali ako me neko nesto pita i zatrazi da postavim onda mislim da nije greh postaviti koju sliku kao sto se to i do sada radilo. Ne znam da li sam te pogresno shvatio ali bi to bio odgovor za urban@ na predjasnji post. Ja takodje mogu samo citati i kritikovati sta se pise ali mislim da je u interesu svih da se nesto desava na forumu. :cao:
Puna podrška !
Dobro je da proizvođači imaju priliku da vide kako izgledaju vrhunska grla i tako mogu da upoređuju sa vlastitim.
Pozdrav za sve koji postavljaju slike! :ppozdrav:
 
miljko je napisao(la):
ne bih znao sta sad da na ovo kazem a da ne bude pogresno shvaceno. Ovo nije nas proizvod i to se ne prodaje a ko na ove slike mislis. U sustini ja nemam potrebe da bilo sta ovde pokazem jer vec imamo svoju internet stranicu ali ako me neko nesto pita i zatrazi da postavim onda mislim da nije greh postaviti koju sliku kao sto se to i do sada radilo. Ne znam da li sam te pogresno shvatio ali bi to bio odgovor za urban@ na predjasnji post. Ja takodje mogu samo citati i kritikovati sta se pise ali mislim da je u interesu svih da se nesto desava na forumu. :cao:
Potpuno se slazem,samo tako nastavi @Miljko iz tvojih postova se uvek moze nesto novo nauciti.
O grlima sa slika ne treba trositi reci,slika sve govori :D
 
Nema proizvodnje, trgovine bez reklame i marketinga. I ovaj forum je deo toga. Zato što više slika i reklama, pa ko je bolji . . . ::svaka cast::
 
urban je napisao(la):
Bravo Bravo Bravo toliko ste uspešni u marketikgu da je to za svaku pohvalu, koliko ja nisam uspeo za ove silne godie što se profi bavim stime ja vam čestitam i administratorima što to tolerišu a verovatno i ne prepoznazu taj fini način prezentacije proizvoda
Mislim da granica dobrog ukusa nije predjena i svako od nas kači slike onoga što ima. Bilo bi stvarno teško odrediti gde je linija koju ne treba preći i koje slike i postove ne dozvoljavati.
 
videvši reakcije nekoliko članova brišem dotični post moje lično mišljenje ostaje pozdrav i sretno VAM svima bilo
 
urban je napisao(la):
videvši reakcije nekoliko članova brišem dotični post moje lično mišljenje ostaje pozdrav i sretno VAM svima bilo

Bez obzira na sve, vidim ipak da nisi ljut (što pozdravljam). Post nisi trebao da obrišeš, jer i nije izazvao neku naročitu polemiku (posebno ne negativnu).

Medjutim, imajući u vidu moju PP i celu priču (koju si meni ispričao) ostajem pri mom predlogu da napraviš jedan ili više post-ova i obnaroduješ lepa dogadjanja kod tebe tokom zadnja dva dana, i to bez ustručavanja!!!!

Ako bude, čak i "bezobrazni" marketing, lično ću (autoritetom "velikog mudo...", pardon Urednika :haha:) to da pokrijem ?!?!?!

Drugari, verujte mi na reč, kolega urban ima stvarno dobre vesti i trebao bi da ih obnaroduje !!!

:ppozdrav:
 
Ako su lepe naravno da to treba objaviti da se i mi radujemo zajedno sa njim. Uvek mi je drago kad neko kupi dobro grlo pa ubaci sliku, kad neko dobije prinove u stadu i slicno da ne nabrajam. To mi da volju i postavi cilj cemu treba teziti. Pozdrav i verujem da svi ocekujemo da uskoro saznamo o cemu je rec
 
Posto sam ja jedan od onih koji postavljaju fotografije svojih grla u koliko to iritira makar jednog kolegu; spreman sam sve postove da izbrisem (mada sam dobar deo jos ranije izbrisao).
Meni je zao ako je to neko protumacio kao marketing jer mi zaista to nije bila namera.
Smatrao sam da smo mi koji uzgajamo idf mozda i u najgorem polozaju od svih kolega jer s obzirom na brojcanu zastupljenost ove rase kod nas imamo ubedljivo najmanje kvalitetnih grla, pa je forum dobra prilika da vidimo gde smo, razmenimo misljenja i tako pomognemo i sebi a i buducim kolegama.
Kao pocetnik sam dosta lutao, vise puta bio "izvacaren" od raznih "odgajivaca" a da je kojim slucajem postojao ovakav forum verovatno nebih uzalud potrosio puno vremena i para.
Sto se mene tice ja vise volim kada neko postavi fotografiju svoga grla nego da mi pise citave tomove o njima jer meni ipak "slika govori vise od 1000 reci".
Naslusao sam se svakakvih hvalospeva a potpuno je drugacija situacija kada se nesto dozivi vizuelno, narocito za onog ko "ume da gleda".
Pozdrav
 
U svakom slucaju, ne treba biti iskljuciv, niti ici u bilo koju od krajnosti. Kolega Urban je dobrim dijelom u pravu kada kaze da (ne odnosi se ni nakog personalno) neki koriste forum iskljucivo zbog reklamiranja, sto naravno nije korektno. Medjutim, pomenuti kolega treba da zna da je svaki redak napisan na ovom forumu (manje ili vise kao i fotografija) reklama za njegovog autora, tako da je isuvislo govoriti o tome sta je reklama a sta nije. Na kraju krajeva, zar je vazno stvari posmatrati iz tog ugla? Svaka nova fotografija za mene je jedna nova spoznaja i vrijednost i samo kao takvu je ja posmatram, uopce me ne interesuje (ili me jako malo interesuje) od koga dolazi. Pa cak ukoliko ce mo i gledati na forum kao jako kvalitetan djambo-plakat, onda svi imamo istu trzisnu utakmicu pa bujrum borimo se da imamo sto vise prostora. Medjutim, u tom slucaju se trebamo zapitati imamo li kvalitetnih igraca za taj mec. No to i nije vazno toliko koliki je vazan ovaj detalj koji napisa kolega Zemun. Forum je svima nama manje vise omogucio da "vidimo" prije svega sebe, druge i svoju poziciju u odnosu na druge. Takodjer, mnogima je uskratio puno, prije svega vremena, novca, energije, kao i bespotrebnog slusanja kojekavih hvalospijeva o nekome ili necemu. U tom kontekstu o njegovom postojanju je bepotrebno trositi rijeci.
Nego postovani kolega Urban deder nas obraduj sa tim, sto vec Moderator rece da imate pozitivno pa da i mi barem dijelom podijelimo vase zadovoljstvo.
 
malo vedrija tema posto sam ja mali hobbi uzgajivac(imam 7 ovaca i ovan) prva mi je ojagnjila imam blizanaca ali su muski nameravam da ostavljam sve zenske jaganjca za priplod(ako cu imati) svi se radujemo a najvise cerke moje poz
 
jedva cekam da naucim da ubacujem slike :ppozdrav: :ppozdrav:pozdravljam svako ubacivanje slika i pored stucnih komentara one me najvise raduju,kolega Urban ima prava na svoje misljenje kao i ja i njegov post netreba da se brise :cao:
 
Mislio sam da zaobiđem ovu diskusiju,ali ipak ne mogu.:)Sta da kazem,osim da smo mi Balkanci vrlo zajebana sorta i nije ni cudo sto nas svi ne mirise,sve ti moze biti oprosteno,sem uspeha,pa makar on bio i u propaloj ovcarskoj sveri....Najbolji si kad imas neke krseve u oboru,po mogucstvu sa primesama suge i sepavosti,tad te svi vole,neki i tese a neki se nasladjuju tudjom mukom.Verovatno sam ja u ovoj temi najvise slika okacio,prvi sam i osporavan i najvise napadan od raznih eksponenata,i da nisam ovako bandoglav verovatno bih pobegao glavom bez obzira...ali sam se izreklamirao do bola...potrosio sam sigurno 3 dobra jagnjeta na ovaj spori i skupi net,al' mi nije zao,ukoliko sam bar nekom pomogao da ne prodje pri kupovini kao kolega Zemun i ja dok smo pocinjali,jer osim zastarelih knjiga i naucno-fantasticnih prica pokvareni samoproklamovanih neprikosnovenih odgajivaca nismo imali nista.Reci i rezultati bilo kojeg ovcara ukoliko se ne vide na slikama ili direktno u oboru,dzaba,doslo je takvo vreme sto rece Miladinovic:'ne verujem nikom nista,dok ne vidim svojim ocima',zato je potrebno da se sto vise slika ubacuje da ljudi iole mogu videti sta je dobra i losa strana neke zivotinje,a ne napadati nekog sto ima lepog ovna,ovcu ,jagnje,jer ako taj neko ima to,mozda ce i neko drugi to moci imati...jer ima mogucnost da nadje nesto sto mu se svidja,a ne da nazove oglase,ovaj mu servira lepu pricu,jos bolju cenu,covek na slepo pukne put i nista.Tako da svaka slika i tekst koji se ovde plasira je pre svega edukativnog karaktera a za reklamu treba ozbiljnije trziste,nego sto smo mi forumasi-avanturisti u poljoprivredi.Ziveli i srecna slava sutra kolegama koje slave. :ppozdrav:
 
ljudi bitno je da se mi svi drzimo zajedno!!! ja sam vladimir todorovic bidzovac is sela bersici pored gornjeg milanovca.pozdrav za sve drugare koje pratim vec duze vreme.....
 
Nazad
Vrh