Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Jutros sam joj dao distol, ako ne bude išlo na bolje sutra zovem veterinara. Ne smijem da rizikujem, ako je nedaj bože bolest bolje na vrijeme otkriti. Veliki pozdrav i hvala za savjet.
 
Ma daleko od toga da sam stručan a još manje ovčar ( da ne objašnjavam ovde šta to znaci) , samo sam izneo svoje mišljenje poučen iskustvom od mojih komšija koji su vecali šta bi bilo kad bi bilo i na kraju izgubili bitku.Pozdrav i svako dobro.
 
Ma daleko od toga da sam stručan a još manje ovčar ( da ne objašnjavam ovde šta to znaci) , samo sam izneo svoje mišljenje poučen iskustvom od mojih komšija koji su vecali šta bi bilo kad bi bilo i na kraju izgubili bitku.Pozdrav i svako dobro.

Iz vasih dosadasnjih diskusija se da videti da niste nestrucni pa ni vase stado ako ga imate sigurno nebi bilo za potcenjivanje zato sam izrazio zelju da ga vidim pa zato cekam slike, nezelim da pomislim da ste jos jedan sajber ovcar :ppozdrav:
 
Odavno nista nisam pisao u ovoj temi pa da ljudi koji nas znaju kao zagrizene odgajivace W ne pomisle da ih vise nemamo posto smo uglavnom pisali u temi o IDF.
Vecina ovaca su sjagnjasta i jedan deo se vec ojagnjio. Bice velike guzve u stali
205f9rd.jpg


- - - - - - - - - -

idglzk.jpg


- - - - - - - - - -

Od pocetka oktobra glavna hrana je silaza uz dodatak slame i minerale
14jyofd.jpg


- - - - - - - - - -

zkfnfs.jpg


- - - - - - - - - -

2djrx3p.jpg
 
Kao i uvek sve besprekorno cisto zategnuto grla u ful kondiciji uh skoci mi pritisak od uzbudjenja, svaka cast i svako dobro zelim:ppozdrav:

Ovakav izgled samo na silazi ?:sta:
Dobijaju 6 ovakvih kolica ujutro 6 uvece i uvece ide svima slama a one koje su pred samo jagnjenje i koje doje dobijaju dodatno po 200g jecmene prekrupe i to je to
f3vmvp.jpg


- - - - - - - - - -

Kad hranis silazom vidi im se sta su pojele i jedu koliko god mogu samo se mora voditi racuna na celulozu i minerale da i time budu zadovoljene

24zc2ae.jpg


- - - - - - - - - -

a ovo su decaci koji su uspesno obavili svoj posao samo cemo videti sta ce potomstvo reci

- - - - - - - - - -

jifhg5.jpg
 
Miljko koliko to dodje silaze dnevno po ovci bar otprilike reci.

Negde oko 65kg su jedna kolica sto znaci oko 750kg jedu dnevno ili oko 3kg po ovci. Mi smo po ha imali oko 8t zrna kukuruza i takav kukuruz je i siliran tako da je verovatno 20-30 mase zrno kukuruza u silazi. Naravno bitan je i kontinuitet ishrane. Nase ovce u toku godine pojedu nekih 7-8t zrna ostatak je kabasta hrana, preko leta uglavon trava ili neke druge zelene biljke a od oktobra do aprila silaza. Mislim da cemo sa ova dva nova silorova imati silaze i nesto duze.
 
Svaka čast, milina za videti :ppozdrav: I kod nas traje jegnjenje polovine stada, u stvari pri kraju je, indeks jagnjenja do sad 1,7. Samo mnogo više muških jagnjadi ima.
 
Pozdrav svima ! Ovca koja je bila bolesna nema više nikakav iscjedak iz nosa. Ali je dosta mršava dok je prije bila jedna od većih ovaca imala je oko 80kg a sad je jedva prepoznajemo. To je ovca iz prve Ture koje sam kupio, moje prve w ovce. Kupio sam je prije 3 godine, covjek nije znao koliko je stara jer su to ovce bile od njegovog brata koji je umro... pa sad razmišljam da nije ovca stara a još i visoko sjagnja (oko 3 mjeseca)... šta vi mislite, da li ovo može biti uzrok ?
 
Dzogi, lijepo ti stado ! A ima i paše :) kod mene nista jer pao snijeg prije neki dan a sad stalno kiša i samoo blato...
 
Nazad
Vrh