Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Jutros je bilo malo frke oko zivota ovog malog strunfa, ovca prvojanjka a on krupan, na svu srecu happy end :)

1zzj31j.jpg

r9kdh1.jpg

xruxk.jpg
 
Hvala, Boga mi namucili se i ovca i jagnje i ja, ne znam kada se pocela jagnjiti jer kada sam ujutru dosao samo su virile nogice i malo njuske, po velicini nogica sam video da je krupno, povuci potegni, nekako sam ga izvukao ali je bilo verga, malo ga reanimirao, brzo je dosao sebi i sada je ok i on i ovca :)
 
Haha, bas mi je bilo frka jer mi je i ova od Colica, jadna jauce a ono glavato. Ovo mi je drugi tezak slucaj jagnjenja, pre dve godine su krenula dva odjednom, dve noge ali od dvoje razlicite jagnjadi, sva sreca bila u sitnija pa je bilo mesta za manevrisanje.
 
jos ako je velika ovca lako je ako je ovca maljesna e onda si u govnima nema gdje
meni se jednom iso jagnjila prvojanjka po danu glomazna velika ovca pa je dobro prosla samo ga je istresla a ono je stvrano bilo kruplno noge i glava ogromene mislimda sam i sliku postavio
al problem sto se zbunila posle pocela da trci po stali da bleci ono se bori da ustane ona samo glad u njega i bleci al sav sreca ja naisao i odnijo ga ona ga olizala i sve na kraju dobor ispalo
 
Jednom prilikom me zove komsija na posao ovca mu se pocela jagnjiti pa zove da je ojagnjim dok se smena zavrsila proslo 4 sata odem imam sta videti ovca 35kg pario je MIS ovan jagnje krupno poslo ko zna kad izasle noge i glava otekli poplaveli nemoze nikuda ovca od muka na samrti nikako ga izvuci morao sam ga vratiti u nju i okrenuti i izvuci unazad jagnje bilo mrtvo vec nekoliko sati a ovca na izdisaju probali antibioticima sve sto smo imali ali nazalost uzalud. Da je bio tu na vreme sve bi bilo ok zato mrzim kad cujem da je ovca zivotinja na koju netreba obratiti paznju jer "moze ona sve sama"
 
Ma covek drzi 20 ovcica da mu ciste oko kuce vidi ih jednom u tri dana da ga pitas koliko ima nebi znao da tikaze uzme jednom godisnje ovna kakvog nadje za male pare ili pozajmi dok se pare i proda zato se i desava sve sto se desava.
 
ma meni je vazno da daje lijepu jagnjadi i nesto najbitnije da ne udara
ja sam imo ovna a deda kad je iso da zatvara ovce ovan posrco na njega cak ga je nekoliko puta i udario a deda se zeza pa mu govori " hajde udri ako ubijes mene ubices i sebe dzaba ti" zato siledziju slanjaj
 
Bravo Bato,mali je lep nema sta..ima ono sto ja najvise volim i cenim,krupnocu i sitno runo,nije cupavac.:))Nek je srecna i gazdi korisna.
 
Pa da nisam bio kuci jagnje bih vrovatno manjkalo jer su bili minuti u pitanju, ovca bih verovatno ostala jer bih veterinar odradio posao, na svu srecu veterinar koji radi u selu je ekstra lik, tako da do sada nije bilo vecih problema, jeste da intervencija veterinara ne kosta ispod 10 eura ali kada saberete i oduzmete u svakom slucaju se isplati.
Deki muskarac je, ja bih voleo da je zenkica ali jbg neka je zivo i zdravo.
 
nas kako ima anegdota
Doso Mujo Hasi u goste a oni komsije blizu im kuce
kad ide Hasin sin igra se trci okolo
govori Haso vidi Mujo sto ovaj moj sin lici na tebe
a Mujo ce ma pusti to samo nek je zivo i zdravo
tako i ti cije god je nek je zivo i zdravo:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 21:39 ---------- Prethodna poruka je at 21:38 ----------

u Deki vidi mu plecki i butova garant si melezio s necim samo nesto cutis neces da nam otkrijes
 
joj Rajko mraka si al si i upravu
al treba mu pustit nek iznese argumente
Deki jesi li ti siguran da NATO slucajno nije zracio dole tvoje krajeve il baco osiromaseni uranijum nesto neprirodno to kod tebe
 
Nazad
Vrh