Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Šta mene mešate u ovo kad ja nisam pominjao ime rase. Jedino ako vas asocira na ?? Bato daj slike iz obora! Ako je uporedite sa Burskom kozom sigurno zaostaje.
 
Bato daj slike iz obora!
Stavljao, a jednom sam iz istog razloga na temi melezenje izlistao slike i postavio odgajivaca sa foruma, bile su tu slike Miljkovih grla, Dekijevih, Veskovih, Entuzijastinih i mojih, slike su obuhvatale mladje kategorije. Nego malo mi je neozbiljno da trazite slike iz mog obora, a niko ovde na forumu nije video slike vasih ovaca. Nadam se da cemo i to doziveti.
Pozdrav kolega:cao:
 
Evo jednog snimka za sve kolege sa foruma a posebno za kolegu Sarbanca iz mog obora,od 16.decembra 2010gog,4 ovnica,od 3 linije makji a otac ovan je isti-moj odgoj.3 manja su iz blizanackih parova ojagnjeni 21 i 22 avgusta,tado da nemaju puna 4 meseca,ovaj najbelji je prodat 18.dec i vagnuo je 62kg,a ovaj skroz desno na pocetku snimka je otisao kod Veska 30dec imao je 66kg,ovaj najveci je jedinac 4 avgust ojagnjen,onaj sto je sa 6mes 4dana imao 104kg,laka mu zemja,jagnjad su sve vreme isla na pasu dok je trave bilo,pasla,prehrana sa po trecinu zob,kukuruz granule po volji,i seno ljulja u kojem je bila neka jadna tvrda lucerka.
http://www.youtube.com/watch?v=ZrNQ4y9-dv0&feature=youtu.be
 
Doktore, doktore pa i nisu nesto, nisi neki geneticar:osmeh: jednostavno ne poznajes materiju :haha:
Nego bato moj ajde do petka navrati na fax, cekaju te knjige :D prijava je od 15-og do 21-og ako se ne varam
 
Џаба Деки сви ти фантастични прирасти кад је чињеница да си ти угасио производњу. Доказао си да виртаћ може да достигне јунеће дневне прирасте али си изјављивао да нема рачунице и то си потврдио гашењем производње. Гајио си баш виртемберга а не витемберга и не неке беле клемпаве овце што их народ зове виртемберг а ви поштоваоци славног виртемберга тврдите да нису. И опет си угасио производњу. Угасио си производњу најбоље расе оваца за ово поднебље како си сам изјавио.
Које иоле објективан може само да закључи из твог случаја да ова супериорна раса оваца није исплатива за држање. Једноставно српско тржиште не подноси тешку јагњад и то је чињеница. Да си само мало умелезио са романовском те твоје дивове, повећао би плодност уз твој начин гајења, верујем подоста и не би имао проблем са пласманом јагњади. Али мени личи да се ви некако гадите романовске расе и нећете да пробате мало да побољшате плодност виртемберга. Ја се не гадим виртемберга и ништа ми не би сметало да пустим виртаћа на романову и повећам прираст.
Видим да не можете да поднесете ни слабост ваше расе на хладноћу и наводите неке смешне аргументе на моју констатацију да се јагњад виртаћа догревају. Овде један комша у селу се жалио кад је био минус на помор прасади због нестанка струје и немогућности грејања. Шта би се десило кад би се ваше овце јагњиле у дрвеној штали у којој је минус кад је и напољу кад виртаћа подгревају и у шталама са температуром изнад нуле.
Мајиловац, што се тиче Мургаша код Уба и шароле овце, тамо сам био и видео неке боксове за јагњење покривене са најлоном. Ипак они имају премало вуне на рођењу да би издржавали хладноћу, то мораш признати.
Бато87, као прво то није лепо што се подсмеваш нечијој несрећи, свакоме и свакој раси може то да се деси, да захвати нека болест овце и да има велике губитке. Као друго, и Миљко је имао проблема са проливима код јагњади и то је решио качењем хранилица у ваздуху.
 
miljko da li vi imate njihova grla,da li mozda planirate saradnju sa njima,kolike su cene tih godisnjaka,..deki svaka cast tu je i moj kolega medju tom cetvorkom vidi se i tu da ima apetit
 
Cuj Velimire ja se nisam podsmevao nesreci nego samo konstatovao sta se desava kod uzgajivaca i to ne kod jednog!!!!
I jos nesto odkud Vi znate zasto je Deki ugasio proizvodnju, da niste mozda gatara ili vidovnjak, covek je imao licne razloge za gasenje proizvodnje koje nece da iznosi javno na forumu i zdravo.
 
niko od nas se negadi nijedne rase ovaca jer su sve interesantne na svoj nacin,jedino sto se nama malo vise svidja virtemberg od ostalih,sto se tice isplativosti mislim da je svejedno kod nas sta je u boksu,virtembeg romanov,ili kozorog,sta ko vise voli,mislim da bi bilo lepo da se svi drzuzimo i razmenjujemo iskustva,ucimo jedni od drugih,gledamo slike i uzivamo,bez tih prepucavanja,...,volim da vidim lepe ovce bilo koje rase i zbog toga posecujem i ostale teme,rase,a gajim ono sto mislim da mogu i to je to
 
Velimi imas li oci?O kakvoj hladnoci pricas,moja stala je dascara,t je padala u njoj na -15 i nikad nije uginulo jagnje od gladnoce?

---------- Poruka napisana u 23:13 ---------- Prethodna poruka je at 23:09 ----------

Drugo,mislim da ne znas tačan uzrok gašenja moje farme,baratas poluinformacija,ja verujem da si ti radio u mojim uslovima sa twojom R,ne bi opstao ni 6meseci,a ja sam radio punih 10godina!

---------- Poruka napisana u 23:18 ---------- Prethodna poruka je at 23:13 ----------

Prepirki nikada ne bude,dok ne pocnu drugi da udaraju nisko po W,ako precutimo,onda ispada da je tako,ali mi se branimo argumentovano,pocev od debljine kostiju..preko prirasta i itd,izvrnuli smo W na podstavu,kod nas je sve transparentno sto bi rekla vlast.
 
Ne treba ovo shvatati kao prepirke,to je obicna prepiska u edukativne svrhe,ta necemo se virtuelno svadjati zbog ovaca,samo suceljavanje stavova,ali argumentovano.

---------- Poruka napisana u 23:25 ---------- Prethodna poruka je at 23:23 ----------

A bez Rusa ne moze da prodje nista!:))
 
Tako je Deki, tebi nisu verovali, ti slikao, snimio, sada opet nova prica, u redu je da neko hvali rasu koju ima, ali nije u redu da se druga rasa konstantno omalovazava, a mi da cutimo kao mutavi. Naravno da ovo nije svadjanje nego prepiska, cak mislim da bih bilo dobro otvoriti temu chat da se ne guse pasminske teme.
Rus upadaj sa tobom ce biti zanimljivije :haha:
 
tema chat u ovcarstvu bi za mesec dana obisla sve teme na forumu:haha:.ps ja da imam tri ovce (kao ovde neki)one ne bi mogle odati na nogama nego bi ih prenosio viljuskarom(od silne besplatne hrane):haha:
 
Треба да ми будете захвални за започету дискусију јер опет избијате на прво место! Нећете више имати комплекс да испред вас буде романовска.
И шта би требало брате Бато87 ја сад да радим, да копам по теми болести оваца ко је имао проблеме са виртембергом и изводим закључке о тој раси?
Имам Деки очи, иначе ми не би пало на памет да мале виртаће подгревају док нисам видео на снимку фарме Миљковића те лампе и јагњад под њима. А сећам се и његове изјаве да температура не пада у штали испод нуле ни кад су велики минуси.
Што се тиче гашења фарме, често си писао о неисплативости производње и поред врхунских резултата и наравно извео закључак да си због тога угасио производњу. Ако то није разлог, ево јавно ти се извињавам.
У твојим условима са твојим начином исхране верујем да би имао одличне резултате са романовском и да би извукао фантастичне резултате плодности ове расе као што си и показао резултате прираста код виртемберга.
А који су то ниски ударци по виртембергу?
 
Pa Miljko covek dogreva jer tako misli da je bolje za jagnjad,manji stres i itd... a ne zato sto bi uginuli od hladnoce,pa nije Miljko jedini i drugi imaju W a ne dogrevaju,pa nista ne fali,nemoj tako zakljucivati!!
 
Pa koliko je Miljko ulozio u ovce covek mora da pazi i na najmanju sitnicu, ulozio u uvoz, u objekat, u mehanizaciju, morate priznati ogromne su to pare, naravno da ce ih paziti kao bebe. A pogledajte malo objekat u Dekija kakav je bio, u mene i ostalih nista posebno a i ne razlikuje se puno od objekata kod odgajivaca ostalih rasa.
 
Od veceras akcija kod Miljka,uz kupljeno priplodno jagnje dobijate lampu za dogrevanje,da ne ozebu buduci narastaji,ali moze i bez lampe ako imate parno grejanje u ovcarniku,dodjoh do ovoga logikom kolege Velimira.:)

---------- Poruka napisana u 00:14 ---------- Prethodna poruka je at 00:12 ----------

Miljko druze gasi lampe,inace smo ga ugasili!:))A sta cu sa Miladinovicem koji Sjenicke podgreva pored Smederevca kod bake u krilu?
 
Nazad
Vrh