Višnja

Da li bacaš đubar svake godine u među voćkama? A i kako razbijaš među redovima, motokultivatorom?
 
U zavisnosti od analize zemljista bacam svake godine odredjenu kolicinu djubriva, svake trece razbijam kultivatorom medju redovima a u redu freziram.
 
Koji razmak ,I koja godina.Kod mene je Sumadinka treca godina I nisam jos nijednom u redovima frezirao.Ako ne sledece u IV onda sigurno u V ce skoro da se sastave jer sam sadio 4x2,5.Ovih dana planiram otici do hladnjaceI uzeti da pravim sok,prethodna tura se popila.
 
Kakva je situacija u vocnjacima ? Kod mene su u punom cvetu. U cetvrtak je bilo -2 i ima ostecenih cvetova ( uglavnom na donjim granama) Videcemo kroz par dana kolika je steta.
 
Kod mene su precvetale uveliko i super ponele.
3097e13fc630e07994fa5e56d374c72d.jpg

2f0375eabd478d558c8486f293ad8f41.jpg

664f890d4ea5760efffe42b15ee308ca.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad se postavlja pitanje kako si tretirao?
Inace monilije ove godine ima kao nikad. Ko je uradio dobru zastitu obicno nema problema.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
kako treba da bude dobra zastita.JA sam prskao kada je bilo 10posto otvorenog cveta pa za par dana kada je bilo 70posto i kada su bili skoz otvoreni samo sto je bilo hladno i kisovito ineki cvetovi su se posle pojavili ali ima mnogo monilije.sada sam gledao ima suvi buketic a pored njega dva zdrava.DA LI BI SADA NESTO POMOGLO OD HEMIJE .Seckam suve grancice ali ima mnogo skoro nemoguce sve i videti
 
Kad kazem kako, mislim na kvalitet tretiranja. Ako nije tretirano vocarskim atomizerom ili je tretirano vocarskim atomizerom al po vetru monilije ce u ovakvoj godini sigurno biti.
Resava se samo mehaničkim uklanjanjem, nema drugog načina.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
Svaka visnja je dobila po 500gr vestackog djubriva (8x15x15) i 4,5 vila stajskog djubriva. Da li negde gresim, da li je to malo ili previse? Pozdrav
 
Nazad
Vrh