Višnja

Liči na nedostatak gvožđa a možda i azota Prijatelj ima višnje i jedan potez u sred voćnjaka mu višnje žute i suše se i uvek presađuje i ne uspeva. Rekao sam da odatle odnese zemlju na analizu ali nije. Na jesen obavezno da nosiš zemlju na analizu.
Mozda se u tom delu zadrzava voda,ili je zemljiste mnogo kiselo.
 
Ja juce cuo od jednog coveka informaciju da ce visnja da ide na evro po kilu. Lepo bi bilo, videcemo.
 
Krece sa 70, pa dokle dogura... prilicno pouzdan info. I kazu da je nema toliko koliko se mislilo, na mnogo mesta podbacio rod... ajd da vidimo. Davidovic kaze da krece 50, a ide do 80. Ja cenim jace da ce da bude
 
Poslednja info... pogledajte Urošev fejsbuk... neko je izašao sa 30 dinara mislim u Južnoj Srbiji....nisam nešto pratio...
 
VAZNO ! Upravo sam cuo da neki pricaju da je NEKTAR izasao sa cenom visnje 30 dinara + PDV. Po mojim informacija, a to ce biti objavljeno u emisiji CENA VISNJE CE POCETI SA 50 dinara i TREBALO BI DA SE ZAVRSI sa 80 dinara. Naravno, da to trenutno niko ne moze da prognozira , medjutim, recimo da ce uskoro JEDNA VELIKA hladnjaca izaci sa tom cenom. NEKTAR je izbacio cenu od 30 dinara UPRAVO da bi ih preduhitrio i SPRECIO FOMIRANJE REALNE CENE. Vise o tome cemo govoriti u emisiji u nedelju, ali do tada ima dosta i zato bi bilo lepo da se OVO CUJE NA JUGU SRBIJE. Sirenjem OVE informacije i posta sprečavamo NEREALNO i VEŠTAČKO formiranje cene. Hvala.
Uros Davidovic.
 
@ 2pan. Ma pustićemo i gajbu zaječarca u potok ako treba. Naš kraj rodila solidno, čak i prerodila pa je zbog dugog perioda bez kiše još uvek sitna prilično a i retko koja nije bar malo zakačena gradom. Videćemo koliko će naliti do kraja
 
Hteo sam reci samo da se i on evidentno upusta u kojekakve spektakle da bi sebi podigao gledanost, pa on kao izvor informacija nije nesto u sta bih se kladio
 
@ 2pan. Ma pustićemo i gajbu zaječarca u potok ako treba. Naš kraj rodila solidno, čak i prerodila pa je zbog dugog perioda bez kiše još uvek sitna prilično a i retko koja nije bar malo zakačena gradom. Videćemo koliko će naliti do kraja

Videćemo šta će biti sa tom koju je kačio grad. I kod mene je takva, grad jeste bio sitan ali je višnja išarana taman toliko da ne može u prvu klasu. Prošle godine sam prodavao u nekom selu utvom kraju, tamo blizu oblačine, nekom liku koji je to vozio u Podgorinu Frucht za cedjenje i nije bilo bitno kakvog je kvaliteta, plaćao je dobro, oko 80 dinara. Jednostavno mi se čini da je možda trećina gradobite višnje u našem kraju, ili mi se samo tako čini.
 
Aj da i ja nešto kažem za taj dnevnik. Danas je sastanak hladnjačara u Merošini. Po mom ličnom mišljenju dogovoriće neku cenu izmedju 40-60 din. E sad taj dogovor nikad niko nije ispoštovao niti će da ispoštuje. Ko zna ko je potpisao ugovore, po kojoj ceni i u kojim količinama. Stanje je da oblačinske višnje nema u hladnjačama u Srbiji, da je u izvozu cena najviša u poslednjih sto godina i da će morati da se juri. Da nije grad ovoliko tukao Srbiju, moje mišljenje bi bilo da će biti 100 din. Ovako nemam mišljenje, jer su ogromne količine ubivene gradom i pitanje je koliko će hladnjačari smeti da se kockaju kvalitetom.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Primace gradobitnu 99%... samo da ne bude crvljiva...

- - - - - - - - - -

Ne znam kod vas kako napreduje, kod mene za 2 nedelje berba, otprilike. Na zalost, nas koji visnju imamo nisko obicno zakaci niza pocetna cena
 
Ma oduvek su i primali gradobitnu i crvljivu samo je pitanje po kojoj ceni. Ali neko iskustvo je da sto je bolja cena manje se gleda kvalitet jer je nema. Kada je bila najskuplja uzimali su sve redom samo da je crveno pa makar i koštice bile. Niko nije gledao na lišće i nečistoće. I kod nas su prošle godine pominjali drugu klasu i na kraju sve je otišlo u prvu jer je i cena bila dobra druge noje ni bilo
I ja sam danas čuo da kreće sa 50 i ide na gore. Videćemo
 
Nazad
Vrh