Višnja

Ma, brate, kad nije velika količina u pitanju...najbolje i najsigurnije je da odradiš sam!
 
Ma ne bih da gubim godinu danaa,hteo bih na jesen da posadim gotove sadnice,znam i sam da je najbolje da uzmem divlju tresnju i iskalemim,ali nemam vremena bas,pa bih da kupim i prebrinem to,znam da je skuplje ali laksee mi ovakoo,imao sam par divljih tresanja debljine sapurine ali sam ih posekao i pobacao,jer nisam hteo da se zezam da kalemim
 
Na divljoj tresnji naravno,nego ne znam kod kog rasadnika da rezervisem,pa ako moze neka preporuka dobrog rasadnika,proverenog,prvo sam hteo da kupim podlogu divlje tresnje pa da kalemim sam,ima moj rodjak hektar pa bi uzeo i kalem grane,nego nemam vremena bas da se cimam oko toga,jer nije neka veca kolicina u pitanju.
Imas druze grupu visnja i visnjari na fb ako bilo ko ima nalog prijavi se na grupu, mene mozes naci pod mojim pravim imenom Pelajic Marijan pa cemo naci nesto, nemam za ovu godinu takve sadnice, ali ima rasadnika koji to rade pa i da odes tokom leta da dogovoris - na licu mesta mozes i videti na sta to lici
Odlazak do rasadnicara je odlicno ulozen novac, dogovoris se sa covekom, i na jesen sadis ono sto valja
Vidi i sa Miroljubceful ili Mutavdzic ovde sa foruma i oni imaju kvalitetene sadnice, ali moja preporuka trazi divlju tresnju kao podlogu ako sadis sumadinku
 
Puj puj.....meni je prvi ozbiljan rod,peta godina,pune su kao oko....puj puj puj..... :osmeh:
Kada sam pre nedelju dana video da su sve cvetni pupoljci pljuvao sam po vocnjaku sve sam žvale dobio :haha::haha::haha:
Salu na stranu kod nas u kraju vidim da su kod svih dobro procvetale a za dalje ce vidimo :osmeh:
 
hUgXpzg.jpg


Kako je ono nekad išlo (stariji se sjećaju) , u novi razred nove ....

Krenuo je višnja expres :osmeh:
 
Dosadašnje iskustvo iz dva prskanja je pozitivno. Malo se još igram gornjim i donjim krilcima i to je to. Mislim da idealno jednako i ne može biti.
 
Prskanje u punom cvetu nikako !

Nema razloga za ovako rezolutan stav.
Naravno, prskanje protiv rutave bube nema smisla jer se njime ne može sprečiti šteta, ali ovako napisano, "prskanje u punom cvetu nikada" zvuči kao da ničim i nikad ne treba prskati u punom cvetu.
Naravno da postoje razlozi i potreba da sse prska upravo u punom cvetu.
 
Naravno da sam mislio na prskanje insekticidom u punom cvetu,jer smo pricali o rutavoj bubi,a ne o bolestima. Ko je razuman,shvatice.
 
Višnje posadio jesenas, danas prskao mankogal, wizard, vuksal.
Može li predlog kako dalje. Hvala unapred..

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh