Višnja

Zar folijarna nije preko lista, đe ba list? :D
 
Verovatno i preko cveta dolazi do usvajanja nekih mikroelemenata koji ce biti iskorisceni kasnije
 
Valja, samo su količine gnojiva usvojene u toj fazi male. Bitnije je da višnja prethodne godine bude dobro-kvalitetno ishranjena tako da u zimu ulazi "spremna" za iduću godinu, a pogotovo za početak vegetacije (do kraja cvatnje).
 
Poslednja izmena:
Upravo to i ja kažem, sačekaj ti da se ona dobro razlista za folijarnu...

Ja sam svo voće na jesen bacao 151515 a pre 2 nedelje KAN, negde sam vadio ašov dva pa ubacim šaku a negde pobacao okolo pa pofrezirao u krug oko voćke. Kod 4 godišnjih trešanja sam stavljao na 3 rupe ašovom po slabu šaku, kod 6 godišnjih na 3 mesta ašovom po punu šaku, kod ovih prastarih i oko kajsija 6-7 godišnjih sam bacao okolo po 5-7 šaka i isfrezirao. Posle toga su krenuli ovi kišni dani tako da super :)
Posle prve i druge kiše sam potanjirao, prvo u X zatim i sa ravnim tanjirima, izgleda voćnjak za*ebalo vek, konačno sam ga napravio skroz ravnim bez kanala i rupa :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da ovo prije nije off ali ajmo malo i on.
Jeste se pripremili za nadolazeći mraz. Višnja kod mene iscvjetala prekrasno. Ali. Nisam prskao biljnim antifrizom, nemam anti frost sustav, nemam ni frostbuster, nisam pripremio stare gume i slamu a nisam nešto baš ni pobožan. Samo ih gledam ...
 
Ja isti ko ti :)
Nemam nista a nisam ni pobozan
Al ce zato nas mraz da zaobidje :)
 
E da smo i malo pobožni sad bi napisao "čuo te bog".

A ako bude mali mrazić -1,-2 i ne traje dugo jel bi mogla proć bez oštećenja?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisu baš precizno prognozirali. Bilo je -4,-5.
Dobro sam spavao ali je buđenje i nastavak dana trauma.
 
Pozdrav svim ucesnicima ove teme, zelim vam rascvetale visnje i da mraz bude daleko od njih!
 
Jbg Batad, nije prijatno znam ali desavaju se takve stavri
Sta da se radi, glavu gore i idemo dalje.
Godine sa jakim kasnim prolecnim mrazom srecom nisu bas tako ceste. Mlad ti je zasad, visnja izgleda postaje prilicno kurentna roba, bice tu posla i para
Glavu gore.
Kod mene su srecom dobro prognozirali, nema velike stete ali u nizim krajevima bogami ima ozbiljne.
 
Moje visnje se drze odlicno i one stare 10 godina kojih par komada za svoje potrebe,i ove mlade,ove godine ako bog da srece i zdravlja sadim jos 500 komada
 
u mom kraju prilicno osteceno od mrazeva,kazu cak do 80 posto,cvetovi ce se otvoriti,ali je tucak vec sada crn tako da ce opasti.Nemojte da vas zavara ,visnja ce lepo cvetati ali rod ce biti vrlo vrlo slab
 
Baš, JBG.
Malo me sekira dal sam možda mogao nešto učinit da smanjim štetu. Realno mislim da nisam, ali. Ti si to dobro opisao u svom jednom postu pa da ne ponavljam.

Čekam da se bećarina javi da vidimo kako je bilo kod njega. Ne zbog one narodne da "komšiji crkne krava" već da vidimo kako je kod njega djelovalo prskanje bio stimulatorima i organsko mineralnim gnojivima u pripremi za mraz.

Po podne sam opet obilazio voćnjak. Ne moram silaziti s glavne ceste jer se već otadle vidi koliko je ofuren. Otvarao sam tučak i svaka ona unutrašnja nit (zametak) je smeđe. 100 od 100.

Kupio sam danas neki biostimulator - Bioplex pa sutra uz sredstvo protiv monilije ide i to. Nemam iskustva i ne znam koliko će pomoći (mislim možda malo) ali čisto da umirim savjest. Vjerojatno bi bilo bolje da sam išao s tim prije mraza.
 
A sta treba da se radi da se visnja zastiti od mraza pre nego sto bude mraz,kakvi su to biostimulatori?
 
za taj bioplex neznam,ja sam iso sa Agromarketovim Goe BM86 kao stimulatorom oplodnje,ali licno mislim da cim je tucak braon boje tu pomoci nema.Moje skromno misljenje,potrebno je konsultovati strucnjake mozda ce reci drugacije
 
Nazad
Vrh