Višnja

Prevarant... 120 din mora da izbije xD
 
Znam bar 5 hladnjace koje bolje placaju nego Nektar (naravno manjih kapaciteta). Imas u leskovackom kraju hladnjacu koja visnju pod uslovom da je proizvodjac licno doveze u hladnjacu, da je prve klase i da ima urednu dokumentaciju placa u roku od najkasnije 3 dana od datuma prijema sirovine godinama unazad
.

Ma svi sad plaćaju odmah, to ne bi trebalo da bude problem.
A to da plaćaju više ako se doveze, i to je normalno.
Plaća i Nektar više u Vladičinom Hanu nego kad se preda nekome ko otkupljuje za Nektar.
Troškovi transporta i zarada otkupljivača je te razlika.
Ali svakako da možda postoji negde neko ko kupuje neku ekstra kvalitetnu višnju, za neku ekstra namenu, ko plaća više.
Postoje pekari i poslastičari koji kupuju male količine ali pažljivo birane višnje, i oni plaćaju više.
Ja sam mislio na velike kupce, na masovan otkup.
 
Plaćaju zaista.
Milsim, verovatno postoje negde i neki prevaranti, ali ozbiljni kupci plaćaju odmah.
Makar kad se o višnji i šljivi radi, tu imam lično iskustvo.
Vidim kod malinara se to nešto razvlači, ali o tome ne znam baš detalje.
Kako tvoja višnja?
 
Kondicija dobra, porast dobar, cvatnja odlična, štićena maksimalono (kemija+osnovna gnojidba+novaloni+bioplex) ali zametanje slabije 20-30 % i dosta neujednačeno što povlači i manji prinos i tešku odluku kad ići sa Ethrelom i za kad planirati berbu.
Sad ću naći neku sliku od prije dan dva pa da se vidi.

jA3kEyKh.jpg
 
Poslednja izmena:
Opa!
Lepo izgleda, stvarno.

A to zametanje, biće da je to problem svuda.
Najverovatnije posledica hladnoga marta (ožujak) i kasnog cvetanja.
Onda, kad se već nakupilo dovoljna suma aktivnih temperatura ta faza (cvetanje) je bilo ekspolozivna i veoma brzo prošla, pa je i oprašivanje bilo lošije.
I sa šljivom je slično ovde kod nas.

Al biće bolja cena pa ćemo da se izvadimo :)
 
Je, kod mene su ovog marta (ožujka) :) pirili hladni i česti vjetrovi kao nikad do sad.

Cijena će očekivano biti bolja a naplata isto tako očekivano sljedeće godine pa evo razloga za veselje.:osmeh:
 
Bato čime kosiš ovo?daj neku sliku šta si se stiso!
Jel još uvek treseš ove višnje španerom na cerade kao na onom snimku ili si nesto usavršavao?

Moje iskustvo govori da kad je dobra cena i mala ponuda onda je sve idealno. Otkupa ima gde hoćeš, gajbica koliko voliš i kad hoćeš pa čak i na kućnu adresu, niko ne gleda na kvalitet lišće čistoću daj šta daš samo da je crveno kao 2012, pare odmah svako veče na vagi isplata. A čim je lošija cena kao prošle godine onda zakeraju jedan dan berem pa par dana pauza pa te ograniči da samo toliko možeš danas da nabereš....

I naša obližnja hladnjača plaća oko 5 dinara više kad se odveze direktno samo što prvo njihov tehnolog obilazi višnjar i kaze može-nemože i kad. A ako se sklopi ugovor sa njima i radi po njihovom programu zaštite naknadno doplaćuju i bude razlika i do 15 dinara. Jedino što su meni višnju isplatili u berbi šljiva prošle godine a šljivu oko nove godine
 
Moje iskustvo govori da kad je dobra cena i mala ponuda onda je sve idealno. Otkupa ima gde hoćeš, gajbica koliko voliš i kad hoćeš pa čak i na kućnu adresu, niko ne gleda na kvalitet lišće čistoću daj šta daš samo da je crveno kao 2012

Ako je tako onda će ovo biti solidna godina.
Danas me zove kupac kome sam poslednje dve godine davao višnju. (Iz Prokuplja je:))
Korektan je čovek, korekta saradnja je bila, ali ipak sam ja njega do sad morao da zovem, sad se on prvi javlja i pita hoćemo li i ove godine raditi.
Nema razloga da ne radimo, ali to što se on javlja je dobar znak.
 
Pretpostavljam da je Smeško- Jeka?!
Pominje se od vikenda u žitiradji kreće sa 60 dinara mada svi pominju 80. Svi jure da zauzmu što više kad je slab rod a još se žale da su sitne uglavnom.
Kod nas juče pala lepa kisa a ima još dobrih 15-20 dana do berbe
 
Pretpostavljam da je Smeško- Jeka?!
Nije on :)
Glupo mi da ovde pišem, napisaću ti na pp.

Ja sam danas brao nešto malo, za neke male kupce, pa jbt, i nije tako sitno kao što se meni činilo.
Nisam merio, ali solidno to izgleda u gajbi.
A zeleno je još, 14-15 briksa.
 
Bato čime kosiš ovo?daj neku sliku šta si se stiso!

Ma nisam se stiso. Moja parola je zašto biti kap kad možeš biti slap (tko može). Sad sam iz kultivacije, još nisam ni prašinu sapro ali evo jedne sličice prije početka košnje jer iz same košnje mislim da nemam. Ako pronađem neku postaviću u odgovarajućoj temi.

dmnvILuh.jpg



Volio bi da je tvoje iskustvo i moje ali nije.
 
p.s znam da ima tema za bolesti i stetocine nikako dobijem odgvore u pitanju su visnje sta im je sa listovima i sa cime tretirati
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Treca slika je kukumitis a na ostalim mislim da je grinje, imaju tu bakarnu boju i pomalo su uvrnuti... Ja bih isao sa abastate i ne zaboravi da sa njim ne ide prihrana...
 
Da ih nisi spalio prskanjem? Da li si prskao po suncu i visokoj temperaturi i čime, naročito da li si dodavao prehranu, možda i kašiku više za svaki slučaj? :)
 
ne sve sam tacno stavljao speciju a prsko sam oko 8 sati pridvece prskano sa atomizerom a zadnje prskanje mi je bilo agrodin 65w i inskticid.
 
Dobro pita Tintoreti, agrodin je zeznut za mešanje, pa i dalje idemo u smeru ispitivanja moje pretpostavke o fitotoksičnosti tj ožegotinama od prskanja...
 
Dodinom sam i ja jednu jabuku predozirao. Syllit komercijalni naziv preparata. Uslikacu za 2min da vidite.

p.s. U temi jabuka ce biti okaceno.
 
Nazad
Vrh