Vesti-novosti-obavestenja

Ako cemo o legendama, danas je preminuo Predrag Cune Gojkovic istinska legenda nase izvorne narodne muzike i starogradske pesme. Covek je ostavio dubok trag u nasoj kulturi.
 
Evo da obavestimo kolege poljoprivrednike da suša ove godine uopšte nije bila ekstremna. Bilo je samo par dana malo toplije:haha:

[h=1]Suša najgora u srednjem Banatu, Žablju, Titelu...[/h]Ministar poljoprivrede Branislav Nedimović najavio je danas da će uskoro biti donet set mera za poljoprivrednike zbog suše u kojoj su najviše ugroženi kukuruz i soja.


KOMENTARI 0


INFO 12.08.2017. | 10:36 > 11:02
susa_kukuruz_sloba.jpg
Foto: 021.rs

On je, gostujući na RTS-u, kazao da će to ministarstvo do kraja avgusta proceniti koliku štetu je nanela suša i zatim doneti odgovarajuće mere.

Prema njegovim rečima, najviše ima problema na području srednjeg Banata, kao i u opštinama Žabalj, Titel, Srbobran i Bečej, gde imamo ekstremnu sušu.

Nedimović je poručio da će ministarstvo na vreme izaći sa merama kako bi bili zaštićeni poljoprivredni proizvođači.

- Ipak, biće dovoljno kukuruza i drugih poljoprivrenih proizvod za srpsko tržište, a biće i za izvoz. Nemamo situaciju kao što je bila 2012, kada smo imali ekstremnu sušu -naveo je ministar.

Meni je sada mnogo lakše kada sam čuo da će biti robe i za domaće tržište i za izvoz. Presrećan sam što ova godina nije kao 2012. samo me malo zabrinjava zašto se meni činilo da nikada u mom životu nije bila gora suša i žega i kako to da usevi nikada nisu izgledali lošije. Ne smem više verovati svojim očima moram ubuduće slušati samo zvaničnike oni ipak sve znaju.


 
Cestitke mladim Futozanima ,a da je crno crno je da crnje ne moze biti.
Od tih 7 mladih ljudi na slici 5 vec sigurno ne vidi buducnost u Srbiji........
 
Pa kad je nasoj vlasti ponudjena guta da se nas sistemski unisti i oni prihvatili , onda je logicno da se i mozgovima takodje ponudi nesto da napuste ovaj prostor.
 
Macvanin ovo je na ulasku u Badovince sto sam malopre pisao u nikad -ovako. Svasta sam video od udesa ali mtz 82-1 ovako rasturen jos nisam. Ovaj je isao sigurno preko 200 km/cas kad ga je ovako rasparcao
 
Kako znaju da je traktor bio neosvetljen?
Mog ujaka iz Slepcevica dok je vozio imt 533 je udario tamic od pozadi.Izleteo ujak iz kabine ko metak prosao bez vecih posledica.Vozac tamica zaspao vracao se sa vasara
 
Nazad
Vrh