Vesti-novosti-obavestenja

Nemaju oni na zapadu pojma ko smo mi, 90% ljudi kad im kažeš da si iz Srbije, misle da si iz Sibira jer se to slično izgovara. Ova vest je veoma zanimljiva, šta su nemaci javili o rusima, i jedni i drugi su mi toliko zanimljivi da ne znam kako sam to propustio.
 
1.Од 1800-те године руска спољна политика није промрњена ни за длаку.То смо више пута искусили,на жалост и нашу и наших потомака.
2.Мали народи,односно мале и слабе државе,великима служе за поткусуривање а наши предводници се здушно труде да се трће и кад не треба и кад се никако не сме.
3.У свету нема љубави има само интереса и сретни су мали народи ако имају мудро воћство,да се не натурају и другима не турају прст у око а да још и прете онима које нису стигли да ће кад их стигну добити прст у око.Такве не воле нигде у свету ма какав тај свет заправо био.
 
Nesto se cudno desava u tom svinjarstvu dok su tajkuni krenuli da ulazu. Ili ce krenuti neke velike pare da se vrte ili im treba za manipulacije...
 
Jos jedan sa sumnjivom biografijom uplovljava u poljoprivredne vode. Pumpadzija, vlasnik cuvenog Knez petrola resio malo sa svojim parama otetim od ovog naroda da malo smrdi na balegu. Malo morgen. Klasicno pranje para i sluzenje rezimu.
 
Hoce da ispune kvotu za izvoz svinjetine Rusima, umesto da daju celoj Srbiji subvencije za izvoz i bespovratna sredstva za pocetak oni daju coveku koji predstavlja jednog tajkuna, sobizrom da je poznat ne vredi pominjati njegovo ime.... I sada kazu ulazi i radi da bi imao, pa kako da imas kada ce u svakoj grani doci po jedan i mi ostali obrasmo zelenu lubenicu... Bas me zanima kako ce na dalje ici prodaja svinja...Praticu u temi.... Sada je postalo interesantno...
 
Ja sam prvi za to, da se udruzimo, i da nas predvode veliki, napravimo udruzenje od 100 hiljada ljudi i svakog meseca od racuna za troskove odvajamo po evro, ili godisnje 10-12 evra kako kome odgovora. Tu bi imali predstavnike recimo istok, zapad sever i jug, po 4 clana plus presedavajuci.... Rastarstvo stocarstvo vocarastvo i povrtarstvo normalno plus podkulture...
 
Samo treba videti kako je organizovan SPOS i iskopirati za ostale grane poljoprivrede. Problem je samo što se do takvih rezultata ne može preko noći.

Evo rezultata rada iz ove godine "Povučen loš med iz prodaje" - izvor politika.rs - objavljeno: 16.04.2014.

Republička veterinarska inspekcija je sa našeg tržišta povukla sve količine meda proizvođača „Irikom” iz Beograda, livadski med firme „Aza” d.o.o. iz Ledinaca, bagremov i lipov med proizvođača „Honey” iz Vučka, Biomedov livadski med, kao i med Pčelarskog društva – gazdinstva „Mijačković“, jer je kontrolom utvrđeno da ovi proizvodi ne odgovaraju predviđenom kvalitetu i bezbednosti, saopštilo je juče Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
...
Savez pčelarskih organizacija Srbije godinama unazad preduzima niz akcija na sprečavanju distribucije neispravnog i falsifikovanog meda na tržištu Srbije, koji ugrožavaju i potrošače meda i savesne pčelare. Zato smo u više navrata pokušavali i uspevali da animiramo veterinarsku inspekciju da se ozbiljnije i češće bavi ovim velikim problemom. Početkom marta nam je ministar poljoprivrede prof. dr Dragan Glamočić izašao u susret, i naredio novu vanrednu kontrolu kvaliteta meda u prometu, koja je dovela do odličnih rezultata, na čemu zahvaljujemo i njemu i Upravi za veterinu, kaže za „Politiku” Rodoljub Živadinović, predsednik SPOS-a.
.

Vest je malo starija, ali sam je naveo samo kao primer.
 
Ja sam prvi za to, da se udruzimo, i da nas predvode veliki, napravimo udruzenje od 100 hiljada ljudi i svakog meseca od racuna za troskove odvajamo po evro, ili godisnje 10-12 evra kako kome odgovora. Tu bi imali predstavnike recimo istok, zapad sever i jug, po 4 clana plus presedavajuci.... Rastarstvo stocarstvo vocarastvo i povrtarstvo normalno plus podkulture...
Popuno se slazem i podrzavam tvoju ideju.Ali,mi smo balkanci i to bi bilo malo teze uraditi.Narod ce radije da trpi kako ih neko jase nego da mrdne prstom i kaze DOSTA BRE VISE.
 
Znam, zato i kazem od sada gledam sebe ili kako ljudi kod mene kazu use i u svoje kljuse... Necu niko da me mrzi ili da se svadjam sa nekima oko toga...
 
Jastreb Eva brani beogradski aerodrom - izvor rs.n1info.com

"Svuda u svetu, aerodromi koriste takozvanu biološku sokolarsku zaštitu, i time izbegavaju nesreće i kvarove aviona. Umesto da ptice truju hemikalijama, i rasteruju ih raznim mašinama koje su često neefikasne, ljudi koriste prirodne zakone. Kada aerodrom redovno nadleće grabljivica, manje ptice same napuštaju područje ili se sklanjaju.

Tako Eva svakoga dana patrolira hangarima u kojima se sklapaju i popravljaju avioni i sprečava manje ptice da svojim izmetom ili gnežđenem ugroze tehniku. Svoj pun potencijal ona bi pokazala tek kada bi nadletala piste i time štitila motore aviona u koje uleću male ptice i time izazivaju kvarove. Već četiri godine, ona je zaposleni jastreb, i svoj posao obavlja vrlo revnosno", ponosan je Hani.
 
Nazad
Vrh