Vesti-novosti-obavestenja

:cool:....obišao sam više od trećine planete...boravio i lutao širom u dužom starog sveta...al u Mačvu i Crnu Baru nekako me nikako put ne nanese...ama baš nikako...

...al još od vremena dečačkih maštarenja taj kraj mi nekako mio...on u mojim maštarijama izgleda na moj način...ima delove iz svih meni poznatih delova sveta...

...sedmi razred osnovne sam bio kada sam pročitao Hajduk Stanka...od tada do danas ako nisam par hiljada puta isčitao to delo nisam ni jedanput...zadnji put sam ga čitao pre nekolike godine kada me put naveo u stari zavičaj i u dečačku sobu...nađem ga u vitrini...

...vala bih voleo obići taj kraj i videti kako u stvarnosti izgleda Ravnje....daće bog jednom biče i to...

...harambaša Srećko, Stanko, Zeka, Jovan i Jovica, Surep, Deva...više nego zanimljiva ekipa dečačkih maštarenja....:ppozdrav:...:cool:
 
Zato Macvani dolaze u tvoj kraj masovno :osmeh:

Janko Veselinovic je idealizovao sliku Macve iz tog vremena ,ali ima i puno istine u tom romanu.
Kad bi dosao sigurno se nebi razocarao .....
 
http://www.kurir-info.rs/vesti/poli...jerkovicem-ili-sa-al-ravafedom-clanak-1509383 "Ništa nema bez naše dozvole. Zajednicka kompanija ce raspolagati sa oko 10.000 hektara zemljišta. Kupujemo "Jadran", zemljište po ceni od 10.000 evra po hektaru. Zemljšte se prodaje po ceni vecim od procenjene. "Backa ad Sivac" - po ceni od 7.000 evra po hektaru. Ono što je važno je da imate u vidu da mi na svo zemljište koje se nalazi u zakupu, a to je 4.000 hektara dajemo za 250 evra....i na tome zaradujemo oko 450 evra po hektaru, što je tri puta više nego do sada", naglasio je Vučić.
 
Rekordna posećenost “Nišvila” - izvor juznevesti.com

Tokom četiri festivalska dana muzički program “Nišvila” koji se odvijao na sedam bina, od kojih je na pet ulaz bio slobodan, posetilo je preko 125.000 ljudi, što je oborilo dosadašnji rekord.
Kako kaže direktor niškog džez festivala Ivan Blagojević, prema prvim procenama, program na glavnim binama po danu je u proseku gledalo preko 6.000 ljudi, što je oko 25 hiljada posetilaca za četiri dana.
...
 
Podigli tramvaj golim rukama da spasu devojčicu - izvor blic.rs

Tinejdžerka iz Dablina je doživela nesreću prilikom izlaska iz tramvaja kada joj je noga propala i ostala zarobljena ispod. Devojka je trpela strašne bolove zbog kojih je vrištala i plakala kada se okupljena masa odlučila da brzo deluje i pomogne nesrećnoj učenici.



Više od 30 putnika i ososblja priskočili su što pre u pomoć i uspeli da pomere tramvaj.

Kada je drama okončana i devojka izvučena na sigurno, prebačena je u bolicu i ustanovljene su joj manje povrede.

...

 
Добро дошли у ЕУ! Данас (1.9.2014) ступа на снагу закон којим се забрањују димљени производи од меса



Подсећамо: од 1 септембра 2014 године у Европској унији ступа на снагу закон којим се забрањују димљени производи од меса.
Закон наравно није тако конструисан да било шта забрањује. Уосталом, чак и Стаљин није забрањивао. Он је бринуо о здрављу људи. И тако су се званичници из Брисела побринуле за здравље људи и донели закон којим се смањује вредност ароматичних угљоводоника у димљеним (производима) са 5 на 2 микрограма. Као што сваки нормалан човек зна, ароматички угљоводоници настају сагоревањем дрвета. А када не запалите дрво, не можете да димите.
 
To znači da će ljudi masovno dolaziti u srbiju za vikend :osmeh: kao što skandinavci idu vikendom u Rusiju da piju :ppozdrav:kod nas će dolaziti da jedu :svinja:
 
Građani se žale na Vukšu jer je sredio stajališta - izvor 24sata.rs

Protiv gradskog aktiviste Filipa Vukše i UG „Imamo plan“ pokrenut je postupak jer su samoinicijativno ofarbali stubove i postavili nove mape na dva stajališta gradskog prevoza na okretnici u Ustaničkoj.

- Nama se obratila Direkcija za javni prevoz vezano za neovlašćeno korišćenje grba grada Beograda i neovlašćeno reklamiranje na stajališnim stubovima. Stručne službe Direkcije su uvidom na terenu konstatovale da je bez znanja ove Direkcije, bez potrebnih saglasnosti i tehničkih uslova izvršeno farbanje i postavljanje informacionog sadržaja na stajališnim stubovima – kažu u Sekretarijatu za inspekcijske poslove.

Ja kad sam pročitao, prvo sam mislio da je vest sa sajta njuz.net, međutim stvar je zvanična. Umesto da su im nadohnadili trošak za boju, oni su podneli prijavu. :ideja:
 
Ja tvrdim da u srbiji bez motke nema nista jer mnogi je traze i treba da dobiju. Umesto da coveka nagrade oni kaznjavaju.
 
Nazad
Vrh