Vesti-novosti-obavestenja

U jednoj lokalnoj mlekari teče razgovor.
Ovaj mesec skinemo 2 dinara da kupimo presu a sledeći 3 da kupimo tanjiraču.
Tako i država radi a ti stoko ćuti i nosi.
 
Obavezno osiguranje je cista otimacina. Najgluplje je sto spram snage i godista je osiguranje. Kako moze biti isto osiguranje za Audi od 100ks kao za Fiat od 100ks?
 
Ne razumem te kakve veze ima marka automobila , placamo osiguranje na kubikazu i na snagu auta , pa moze da se zove i Djosa
Zar nije audi uglavnom skuplji od fiata?na to je mislio @bojcetic
a koliko se ja razumem bas i nema puno audija od 100 ks,uglavnom neki stariji modeli :osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
Razlika samo u snazi i u godistu .. pa moze i Fica da buda ,nikakve veze nema sa proizvodjacem
a ti mozes da vozis i Mareu od 200 ks.. e platices za 200 ks i to je to ,, marka automobila nikada nije bila vazna a cena i vrednost , nikoga nije briga, osim kad kupujes i prevodis
 
Razlika samo u snazi i u godistu .. pa moze i Fica da buda ,nikakve veze nema sa proizvodjacem
a ti mozes da vozis i Mareu od 200 ks.. e platices za 200 ks i to je to ,, marka automobila nikada nije bila vazna a cena i vrednost , nikoga nije briga, osim kad kupujes i prevodis
Ti kanda vozis nekog juga ili starog punta :haha:
dopuna
mozda ladu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Obavezno osiguranje je cista otimacina. Najgluplje je sto spram snage i godista je osiguranje. Kako moze biti isto osiguranje za Audi od 100ks kao za Fiat od 100ks?

Šta je tu čudno ? U pitanju je osiguranje od auto odgovornosti , znači ne osiguravaš svoj auto , nego štetu koje tvoj auto napravi na drugom učesniku. Pokazalo se da jača auto češće učestvuju u udesima pa je zbog toga veći rizik i skuplje osiguranje . Dodan je faktor "kažnjavanja" onih koji voze auta sa većim motorom iz raznih razloga i to je to. KOd kasko osiguranja je drugačije.
 
:cool:...eto pola banata i bačke niko neće da radi....el ste čuli a???....na 5:30 čika lepo kaže...a vi meni tu skupa zemlja skupa arenda....:cool:
 
Ima ko da radi, ko god je na birou za zaposljavanje, a sa sela je i ako bi hteo da radi zemlju neka mu daju pod arendu, povoljno, a dok traje arenda mora da se ozeni, i posle naravno da ima decu, da mladi mogu lakse da stvaraju porodicu.
 
Slabo se razumem u politiku osiguranja ali nekako imam utisak da su osiguravajuce kuce pretrpele veliku stetu (naravno novcanu) zbog poplava koje su zadesile ovu zemlju, pa bas iz tog razloga je podignuta cena OBAVEZNOG osiguranja. Zamislite samo koliko je auta ostalo pod vodom u Obrenovcu, a da ne govorim u ostalim gradovima i mestima, pa kada je konacno dosao red na osiguranja da vrate novac koji su godinama uzimali, eto sta se desi. Zasto cena osiguranja nije poskupela prosle godine, nego bas sada? A da bi neko od politicara doneo odluku o poskupljenju osiguranja mora imati dobar interes od toga, a mozda i vlasnistvo nad nekim osiguravajucim kucama. Pojedine zakone ne mogu izglasati po 6 meseci a ovaj je izglasan za 2 dana. Ne znam zasto me ovakve stvari jos uvek cude u ovoj propaloj drzavi.
 
Nazad
Vrh