Vesti i obaveštenja

To mi je palo prvo na pamet čim su rekli da će navodno ukinuti odvodnjavanje.... A 10-tak dana posle toga, sam to potpuno isto čuo još od jedne osobe što radi u VV....Kaže takođe ne boje se da će ostati bez posla, samo će verovatno biti prebačeni u druge zgrade...

Neće se oni tih para odreći baš tako lako....
 
Prosečan advokat ih dobija na sudu, glat.Ne može se naplaćivati navodnjavanje kada nema kanala.To što su počeli i za kuće i stanove da naplaćuju je zato što po ulicama imamo kanalčiće i na njih se vade.A i uturili na porez.
 
Oni skoro 50 godina nerade ništa ili skoro ništa, a ima ih 10X više zaposleno nego pre 50 godina. Ja se sećam kakvi su bili kanali pre 50+ godina, a kakvi su sada. Ne bri nu oni za ,,posao" jer svakako većina ništa ne radi, oni se eventualno brinu samo za plate
 
Kod mene u opstini je bila slicna prica, kako mi pricaju stariji. U pitanju je bio vodovod. Izgradjen je inace od samodoprinosa pa je godinama kasnije osnovano jkp koje je naplacivalo vodu i polagalo pravo na mrezu koju inace nisu iz svojih finansija napravili.
Zatim su u nekom trenutku pocetkom 2000tih povecali racune po osnovu odnosenja smeca. Odnosenje smeca je godinu-dve funkcionisalo pa je odjednom prekinuto. Racuni nisu umanjeni. Da bi posle vise godina bilo osnovano jos jedno jkp cistoca koje odnosi smece i zasebno naplacuje odnosenje smeca. Niko nikad nije potegao pricu umanjenja racuna za vodu. Tako i odvodnjavanje. Od 2016 prekida se naplata u sklopu poreza. Racuni za porez ostali isti ali se pojavio zaseban namet pod nazivom taksa za odvodnjavanje. Ako to objedine sa porezom opet, jos vise ce naplacivati pa ima da nam racuni za porez budu kao da posedujemo dvorce i rudnike dijamanata a opstinari ce da kupe jos 10-15 kvadova i jos toliko zlatnih ajfona "za potrebe opstine". Pa kad na jutro zemlje dobijes 9000din subencije, oni ti uzmu 4000 na porez i 2000 na odvodnjavanje.
 
Čudi me da nitko u komentarima nije demantirao ovu budalaštinu koja je skupila tolike lajkove.


Opera-Snimka-2023-09-02-083517-www-b92-net.png
 
Тек тако лако до јефтиног горива? Нешто ће још ићи уз то да се докаже где је тачно утрошено, тачно шта сазнаћемо од наредне године. Да не чуди, можда буде нешто као са субвенцијама што је министарка причала да комшија пријави комшију. Анонимно наравно.
 
Možda bi neko mogao tačno da izračuna koliko bi bilo smanjenje cene ako se umanji ova akciza, sa sada trenutnim cenama. Da vidimo svi kolika je to razlika. Naravno da tada neće biti ove cene od 179 din na agro karticu.
 
Kao i pre što smo refundirali.Mi prvo treba da kupimo da bi nam refundirali 50 din.Sad zavisi koliko će dati litara po ha.To znaju budući poslanici.
Naravno-i dalje će gorivo ići gore.Jedina uteha mi je što će premijer-ka da izgine za poljoprivrednike.A i ovi što žvižde su u istom paketu.
 
Oni rade zajedno. Vlast ima ogromu većinu i mogu da rade šta im je volja. Ne nasedajte na laži
mozda, ali ako vlast kaze da opozicija neda da se nesto u korist poljoprivrednika usvoji, mislim treba imati mali IQ da bi u to poverovao,, evo bas ovog momenta sve se glasa da prodje po ubrzanoj proceduri a opozicija duva u pistaljke i apsolutno ih ne moze spreciti da usvoje bilo koji zakon.
Da vlast zeli za ovih 10 godina bi doneli apsolutno sve zakone u korist gradjana niko ih u tome nemoze spreciti, posebno kad su u proslom sazivu imali 240 poslanika.
 
Nazad
Vrh