Vesti i obaveštenja

Nemože da prođe ni fabrička kuka za auto kupljen kod nas nov. Zna bolje onaj što je pisao zakon nego fabrika koja je napravila auto.

Kada platis atest onda moze. Zapravo moze bilo sta samo plati. Mozes da ides kao neciji sin u besnom autu i da gazis pesake, malo podmazes i vozi dalje.

- - - - - - - - - -

Nema on nikakav tok misli, čovek je otišao u k...c. Lažu ga majmuni da bi ostali i opstali u njegovoj blizini dok imaju koristi. Kad osete kraj, pripremaće preletačinu u analne dubine budućeg vodje kreiranog od udbe ili neke strane agenture i tako u nedogled a glupa raja u procesu tranzicije već dve generacije.

Javlja mi se da je Sapic sledeci vodja. Zivi bili pa videli. Preletacevic se nije pozicionirao tamo gde sam ocekivao, tj nije zazivela ideja kao Zivi zid u Hrvatskoj.

- - - - - - - - - -

drage kolege ko ide na tehnicki i da uzme nove tablice ili samo nalepnicu neka mu je sa srecom i da se naoruža sa živcima ovakavo izivljavanje nije nikad bilo ,ja bio i na ebao dobro zamalo da me izvacare da moram da kupujem gume nove nemože kao ove što su mi sad na autu nije to po fabrickoj preporuci ja imam 185 65 14 a treba 175 65 14 a za šoferšabnu puko kintu imala razbijeno od kamena mesto gde je udario i ne puštaju ,a na drugom puštaju gume ali moraš da zameniš staklo ,još da uvedu i da onog što dotera auto da i njega iz kontrolišu šta je obuko (detaljni pregled :haha:) pa da sve bude kompletna usluga. zaboravih da i ovo kažem mora da se skidaju i krovni nosaci ako se imaju a nemaš atest za njih .

Tetka sa Suzuki Marutijem nije prosla na jednom tehnickom jer su vrata kriva. Posle svjadjanja da je to jednostavno takav auto i da je takav dosao iz Indije jer kosta 5000e kod nas sa carinom, pdv-om, transportom preko pola planete i zaradom naseg dilera nekako je prosla. Lud zbunjenog. Traktor nijedan nece proci tehnicki po tim novim pravilima. Diskutavilno je i da li nov JD moze da prodje tehnicki u Srbiji.
 

Ne znam na kakve on migrante racuna,nema tih migranata koji ce da rade za 200 evra.Odakle misli da uveze radnu snagu?
Neka proba da u Velikom Trnovcu napravi fabriku sa platama od 200 evra,posto mu je kaze ponestalo radne snage,a tamo ih je 90 % nezaposlenih.Odavde se ljudi iseljavaju.Ko se useljava?Mozda se vrate neki penzioneri iz Nemacke,da legnu u rodnu grudu.Mladi se ne vracaju.
 
Čuj njemu su se smejali,a kad su ga pre godinu dana pitali šta misli o odlasku mladih i generalno stanovništva,odgovorio je pa šta i Rumuniju je napustilo 2 miliona stanovnika pa nikom ništa.

Ali Rumunija ima blizu 20 miliona stanovnika.Tako da je to neuporedivo.Rumuni se kao radna snaga slobodno krecu u EU,dok bi Srba isto otislo 2 miliona,kada bi im EU otvorila vrata.
 
Diskutavilno je i da li nov JD moze da prodje tehnicki u Srbiji


Nije diskutabilno, u prošli petak vratili JDa, ispod čekića, kupljen u Mađarskoj, cena prava sitnica...

Razlog ?!!!

Izduvni gasovi nisu u redu, a do slećeg najbližeg tehničkog, šlep 1000 jevreja bato !!! Opp ...

Podneo prijavu protiv tehničkog pregleda, trajaće, ali čovek ne da da ga yebu.
 
Sa oprostenjem ali ti nisi mrdnuo iz ove nase vukojebine nigde i raspisao si silne gluposti u tom postu.
Ako ima neke istine tu onda ta tvoja rodbina je u nekom stvarnom problemu i da znas da i treba da posecuju psihijatra. Ako jos i emocije im nedostaju a da bi bili u trendu krenuli su u pederisanje kao sto si naveo onda je stvar vec zapecacena i psihijatrija im drzi otvorena vrata.

Razmišlja se samo za i ispod stomaka,sreću i zadovoljstvo ne čine megalomanija gomilanje stvari vezivanje za iste i razni užici, sve je to kratkog daha ,zasitiš se brzo i opet se rađaju potrebe za raznoraznim vrstama želja nema tome kraja,a zvečiš prazan i šupalj.Pronađi značenje reči sreća pa će ti se možda nešto kazati,šta suštinski čoveka čini zaista srećnim,to na Zapadu nema zato nema ni mene tamo.Privlačilo me je dok sam bio mlađi ,sada više ne.Novac je motiv i lagodniji život , novac ima svoju svrhu i on je samo sredstvo nemože on zameniti neke osnovne i elementarne stvari,kao što je ljubav.Tamo ljubavi nema ali zato ima koristoljublja i svako ko je živeo tamo je to osetio i doživeo.Društvo je počelo da se menja.Pohota za užitkom i pohlepa za onim što omogućava užitke,potisnule su ljubav iz ljudi.Postali su prazni,nesposobni da istinski vole,samim tim i da budu voljeni.Niko ne voli niti može da voli pohlepnog egocentrika.Postalo je teško da se živi u takvoj sredini.Zebnja u duši da ne budeš izigran i iskorišten,nesreća zbog stalnih trvenja,želja za onim što usrećuje spolja...pokrenuli su mlade ljude da traže sreću negde drugde,gde je nažalost neće naći.Ljubav rađa decu ,ljubav ih podiže,ljubav nas čini srećnim među rođacima,prijateljima,komšijama,,drugarima, sunarodnicima,ljubav rađa narod i čini ga postojanim...
 
Nasi sad idu u Rumuniju da rade , nemaju rumuni kvalifikovane radne snage sve se razbezalo.

Bratov poznanik inače doktor, poznaje prilike u Rumuniji ,priča da su tamo medicinski radnici u tako masovnom broju počeli da odlaze, da im je komplet zdravstvo bilo pred kolapsom,bukvalno nisu imali ljudstva da podmire osnovne potrebe,onda je država preko noći za tri puta podigli plate doktorima, takođe i ostalom medicinskom osoblju,i gle čuda ljudi se počeli vraćati i situacija se stabilizovala,prema tome nema tu puno filozofije,moraš čoveku gde god radio da daš platu adekvatnu prilikama u državi i to je to,u suprotnom imaćemo velikih problema,a već ih imamo.
 
Nije problem u migrantima.Problem je,sto ce nama doci oni,sto svabi ne odgovaraju.Obrazovane i normalne ce oni uzeti,a nama ce dopasti oni problematicni.E tugo moja.:osmeh:
 
Još da plati angažovanje vatrogasaca i odnošenje karoserije na deponiju.
 
http://buchanan.org/blog/did-tariffs-make-america-great-129752

- - - - - - - - - -

[FONT=&quot]To Morrill, free trade was treason:[/FONT]
[FONT=&quot]“Free trade abjures patriotism and boasts of cosmopolitanism. It regards the labor of our own people with no more favor than that of the barbarian on the Danube or the cooly on the Ganges.”


Prevod:

Slobodna trgovina odbacuje patriotizam i ponosi se kosmopolitizmom.Ona se ne odnosi prema radu nasih ljudi bolje nego prema varvarima sa Dunava (!?) ili "ciganima" sa Ganga.[/FONT]


- - - - - - - - - -

http://rs.n1info.com/a406688/Biznis/Srbija-MMF-obecala-privatizacije.html
 
Nazad
Vrh