Vesti i obaveštenja

Nece moci nas seljak doci do te zemlje,pogotovu ne mali i srednji.Uglavice se vec tu strani kapital,uz svesrdnu pomoc nasih dupelizaca,te tako dokrajciti sistematski unistavanu poljoprivredu.
 
Ja sam bio na sastanku upravnog odbora asocijacije, i mogu da kazem da za ovakav predlog ima sluha i sa druge strane (drzave). Koliko cemo uspeti u tome vreme ce pokazati. Ideja je vise nego dobra, al vremena jako malo. 2014 stupa na snagu zakon da stranci mogu da kupuju zemlju kod nas i tu se malo sta moze uraditi, za takvo stanje treba da zahvalimo nasim ,,vestim,, pregovaracima. Da se razumemo ja sam prvi da se vrati sva oduzeta imovina i to je trebalo jos davno uraditi. Za to se nema vremena i bolje da obicni mali i srednji paori kupe zemlju nego stranci al treba da se osnuje fond da od tih para budu obesteceni vlasnici. I da to bude prava realna vrednost, tako da moze da kupi istu povrsinu zemlje koja mu je oduzeta.
 
Samo nek oni vrate zemlju ne znam sto da se toliko komplikuje odbori za ovo,ono ovako kad vrate vlasnicima svako ce moci da proda ako zeli bez posrednika.
 
Taj predlog je figurirao u javnosti jos na pocetku privatizacije. I tada su ljudi predlagali da se zadruge reorganizuju, da se zemljiste ne privatizuje, da se odrzi proizvodnja, da drzava pomogne. Ali, mladim lavovima se zurilo. Jeftine duse su morale da nahrane svoje porive, i da ispune neka obecanja.
 
Ja sam bio na sastanku upravnog odbora asocijacije, i mogu da kazem da za ovakav predlog ima sluha i sa druge strane (drzave). Koliko cemo uspeti u tome vreme ce pokazati. Ideja je vise nego dobra, al vremena jako malo. 2014 stupa na snagu zakon da stranci mogu da kupuju zemlju kod nas i tu se malo sta moze uraditi, za takvo stanje treba da zahvalimo nasim ,,vestim,, pregovaracima. Da se razumemo ja sam prvi da se vrati sva oduzeta imovina i to je trebalo jos davno uraditi. Za to se nema vremena i bolje da obicni mali i srednji paori kupe zemlju nego stranci al treba da se osnuje fond da od tih para budu obesteceni vlasnici. I da to bude prava realna vrednost, tako da moze da kupi istu povrsinu zemlje koja mu je oduzeta.

Pa j***š zakon, nek ga promene! Neke članice EU ne dozvoljavaju takvu kupovinu još dugi niz godina, a ovi naši još ni pregovore nisu dobili a već su sve dali (prodali). Inače, dozvola strancima da kupuju našu zemlju već od 2014. godine je za mene čin veleizdaje zemlje!
 
I taj cin veleizdaje se desio jos pre 10 godina. Svi znaju da je prekrsen Ustav. A covek po cijoj se pisanoj direktivi to radilo, i koji je sebi dao za pravo tumacenje Ustava, i dalje vedri i oblaci po Srbiji. A imao je i drugih tumacenja Ustava.
 
Pa j***š zakon, nek ga promene! Neke članice EU ne dozvoljavaju takvu kupovinu još dugi niz godina, a ovi naši još ni pregovore nisu dobili a već su sve dali (prodali). Inače, dozvola strancima da kupuju našu zemlju već od 2014. godine je za mene čin veleizdaje zemlje!


Ma promenuli bi oni al to nije ,,dogovor sa ratarima,, pa da moze kako ko hoce. Kad se nesto potpise u ime drzave drugu stranu ne interesuje dal je doslo do promene vlasti nego se drze cvrstog medjunarodnog ugovora kojeg moraju sve strane da postuju. Zato i kazem da smo imali veoma veste pregovarace koji su to potpisali. Mogli su to da odloze na vise godina (kao vecina drzava u okruzenju)
Sa drugim delom posta se u potpunosti slazem.
 
Sve sto je vredno u ovoj zemlji prodace se,ako vec nije,strancima.Telekom,NIS,EPS,sve sto je nesto znacilo u privredi,vode...a evo doslo vreme i na zemljiste.Ono sto je mozda najvrednije u ovoj ubogoj zemlji zavrsice u posed prljavog i krvavog kapitala koji ce se kao kancer prema zdravom tkivu ponasati prema srpskoj poljoprivredi i istu dokrajciti iznutra.Iako me vise nista ne moze iznenaditi od ovih nasih kvazi-politicara idiota,uvek se nanovo zapanjim najnizim ljudskim porivima da zarad sopstvenog interesa zrtvuju buducnost cele zemlje,svoga naroda.Verujem samo, da ce scenario biti posve drugaciji,i da ce ogroman deo te zemlje zavrsiti u vlasnistvu vrednih i postenih seljaka,koji bi njome najpametnije upravljali.
 
Ja sam da se proda sve, onda ce te firme da rade kako treba, placace drzavi poreze i doprinose, a ne kao do sada da sva javna preduzeca budu krave muzare strankama na vlasti, zar ne vidite da je to glavni izvor korupcije i izvlacenja novca. Posebno se radujem prodaji EPS-a, Telekoma, Kolubare, ma sve bih prodao, samo da ne gledam direktore kako izvlace novac iz tih nicijih i svacijih firmi.
I zemlja takodje, samo da se zna ko je vlasnik, tako je, verujte mi najcistije i najbolje. Kakve veze ima da li je vlasnik zemlje Matijevic, Miskovic ili neki Miller.
 
Честитам .. сјајан пример резултата пропаганде мислиш управо онако како су и желели да мислиш .. Порезе баш и нешће ( распитај се колко су то пореза платиле нпр банке у Србији ) а увек је без превелике мудрости лако кад имаш ћерку фирму од матице наручити неку студију , консултацију и сл. и прекњижити сву добит .. Већ смо се сложили да 10000ха може да се обрађује са 10-15 запослених без проблема ал ће се джава овајди од доприноса на 15 плата од 25000 ... порез на добит је 10% чак и ако је неко луд да га плати , ситан произвођач ту живи и огроман део зараде врати кроз ПДВ .. овај странац ништа !!
Ајде да поклоним неком моју имовину испод цене зато што смо ми "неспособни" да заведемо ред .. генијално .. извор корупције је то што криминалци не робијају а не постојање јавних предузећа.. кад неко заглави на 25 година у руднику то решава корупцију а не добош ..
Продаја ЕПС значи отпуштање пола запослених, још празнији буџет и подизање цене струје за 100% .. исто је и са Телекомом, Рудна рента је 5% дакле нама 5% а њима све остало јер могу да не плате ништа од пореза ..
без обзира шта ко мислио о поменутима мени су и Матијевић и Мишковић симпатичнији од Милера ..
Каквим год криминалом да су дошли до имовине ,земље и сл. они су НАШИ држављани дакле без проблема могу да се и ухапсе и осуде и да им се одузме имовина једино што они само раде укрупњавање поседа управо за Милере и у згодном тренутку ће се извући и отићи с парама вероватно пре него што се успостави нормалан судски систем јер се он успоставља тек кад је пљачка готова да ефикасно заштити инвеститоре .. ај то пробај с Милером :haha:...
 
Ti si primer opijenosti propagandom, ne ja, vlast ne voli da prodaje javna preduzeca, posebno ne profitabilna, i oni to prikazuju kao izdaju nacionalnih interesa, davanje naseg bogatstva strancima, koji ce nas dovesti u nezavidan polozaj, iznece kapital iz zemlje, bacice nas u siromastvo kada budu poceli da naplacuju prave cene, itd, kao da to sve vec nije uradjeno. Politicari na vlasti bi ih zadrzali vecito za sebe, ali na njihovu zalost, a nasu srecu, ne mogu i moraju da prodaju jedno po jedno. A sto ih manje bude, nama ce biti sve bolje, a onda ce politikom poceti da se bave ljudi kojima je stvarno ova zemlja u srcu, a ne materijalna dobit i korist. Nas interes je da se sve privatizuje, ili da se vratimo u kumunizam. Ocigledno je da ovako ne ide.
Zato ti je Miskovic drazi od Millera ? zato sto je srbin, bas si smesan. I Karic je nas drzavljanin, pa je otisao van domasaja naseg sudskog sistema. Zar mislis da bi novi vlasnik EPS-a otpustio ljude koji mu trebaju ili one koji su tu dosli, a ne rade nista? Da si ti vlasnik EPS-a ti bi drzao ljude koji su tu dosli preko politickih veza zbog socijalnog mira ? Evo amerikanci su nam dali zeljezaru za 1$, bas ispod cene, a vredi onoliko, zamisli koliko ce to isisati novca iz budzeta, pre nego sto je ugase skroz (ako ne uspeju da je prodaju)
p.s. rudna renta se placa, koliko ja znam NIS placa rudnu rentu.
 
NIS placa manju rudnu rentu kod nas, nego sto Gasprom placa izvoznu taksu u Rusiji. Pri tome NIS placa isto kao i ovi sto vade vodu, pa vi sad vidite dal to ima logike.

Dotakli ste se izuzetne teme, ali cinjenice. Banke kod nas placaju najmanji porez na dobit na celom svetu. Pri tome su banke izuzete po posebno zakonu u odnosu na ostala pravna lica. Stranim firmama, kao i nasim komunjarama se dozvoljava ono sto nigde na svetu ne postoji, ili se za to kad uhvete ide na velike robije, u Kini cak i streljanje. Prospekti nasih firmi su teska nebuloza. Dozvoljavaju se razne fakture, pranje para i robe, nepostovanje akcionara, manipulacija cenom akcija kao i novcanim tokovima i informacijama. U masi privatizovanih firmi se cak i ne zna vlasnicka struktura, jer dominiraju off shore firme, sto nema nigde na svetu. Pa vi cete kod nas naci firmu gde je strani vlasnik napisao da je investirao 100 miliona eura za nekoliko godina. A svi znaju da je to teska ludost. I tako dalje, svasta se radi. Pa bili su i podaci pre nekog vremena, manji robni promet, a veci deficit, i to sa firmama iz odredjene dve zemlje. Pa tu je i srednjoskolsku iz ekonomske jasno o cemu se radi. Pri tome je i masa zakona napisana po diktatu velikih. Ali ono sto posebno smeta to je neznanje ljudi koji se po ceo dan ne kidaju sa medija. Pa evo i primer http://www.politika.rs/pogledi/DJordje-Vukadinovic/Male-gluposti-i-velika-steta.sr.html i pazi sta izjavi covek: "као и обавезе плаћања ПДВ-а одмах по фактурисању, а не – што би ваљда једино било логично – по извршеној наплати. Тако сам, претпостављам, као и већина читалаца, тек по најави укидања ових нонсенса сазнао да они уопште постоје. Када сам први пут о томе нешто начуо, помислио сам да је то претеривање и да су људи превише малициозни према нашим „експертима”. On covek ovo ladno ne zna a tolike godine. A cim je uveden pdv, svako ko je znao o cemu se radi bio je protiv. Ali je onda ekipa napravila tzv bescarinske zone tj skladista itd. Neznanje je svuda oko nas. Ljudi nisu u stanju da shvate elementarne ekonomske elemente, kao sto je novac i profit.

Sad mozemo da nastavimo raspravu o Misku i Mileru, ali nije tako kao sto izgleda na prvu loptu. Ima koliko oces Milera, koji su gori od Miska.
 
@DusanA
баш ме брига што је Србин, што се мене тиче лопови немају националност и они су остварили истинску Интернационалу ...
Ако у међу времену нису укинули може да се суди и у одсуству , а онда и одузимање имовине ..
Тачно је да краду масовно из јавних предузећа али и тачно је да обрни окрени и уз оваку пљачку већи део тог новца буде овако или онако укључен у финасијске токове земље сви ти прекобројни запослени једу и млеко и месо и парадјз итд.. :osmeh: 1$ и 200 милиона дугова хе хе .. ал смо их з...
 
To se nama servira da nemaju. I jos kako imaju. Evo cist primer Jelko, dosao i drzi predavanje o privatizaciji. Odmah bih ga pitao kako je privatiozavan Soko stark, kako Radiajtor, kako Fabrika boja, kako Impol, kako Merkator, itd. Sta rade danas i da li sve po zakonu te firme? Tu ga ne interesuje da ispita korupciju. Kad bi to pitanje neko pokrenuo, digla bi se veca guzva nego za Iran. Lova, samo lova.
 
Nazad
Vrh